11:28 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Landsbergis pasiūlė sumažinti sankcijų įvedimo reikalavimus ir mano, kad galima apsiriboti balsų dauguma, o ne laukti vieningo sprendimo

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Europos Sąjungos sankcijų patvirtinimo mechanizmas turėtų tapti lankstesnis, sakė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas Gabrielius Landsbergis.

  Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovo, Europos Sąjungos sankcijų patvirtinimo procesas yra "itin politizuotas".

  Pasak jo, akivaizdžiausiais atvejais procedūra galėjo būti ne tokia griežta.

  Landsbergio teigimu, būtina sumažinti sankcijų priemonių įvedimo reikalavimus. Jis mano, kad, pavyzdžiui, galima apsiriboti kvalifikuota balsų dauguma, o ne vieningu sprendimu.

  Anksčiau Landsbergis po Europos diplomatijos vadovo Žozepo Borelio vizito Maskvoje sakė, kad susitikimas baigėsi Europos Sąjungos "pažeminimu".

  Borelio vizito metu paaiškėjo apie trijų Europos diplomatų išsiuntimą iš Rusijos Federacijos. Todėl Europos žiniasklaida ir kai kurie politikai kritikavo Borelį.

  Po vizito Maskvoje diplomatas neatmetė, kad per artėjantį vasario 22 dienos ES užsienio reikalų ministrų susitikimą galėtų būti priimtas sprendimas išplėsti sankcijas Rusijai pagal naująjį sankcijų režimą dėl žmogaus teisių pažeidimų.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad kritiški Borelio pareiškimai apie Rusiją atvykus į Briuselį skiriasi nuo jo kalbų Maskvoje, kur jis teigė, kad yra sričių, kuriose Rusijos Federacija ir ES gali ir turėtų bendradarbiauti, o Briuselis, jo žodžiais, pasisako už tai, kad būtų vystomas dialogas su Maskva, nepaisant sunkumų santykiuose.

  Tegai:
  ES, Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos