23:41 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Landsbergio teigimu, Latvijos ir Lietuvos pozicijos įvairiais geopolitiniais klausimais dažniausiai sutampa

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Gabrielius Landsbergis šiandien susitiko su Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi ir aptarė santykius su Rusija, galimas sankcijas, situaciją Baltarusijoje ir bendrus geopolitinius iššūkius.

  Rinkevičius tikino, kad su Landsbergiu kalbėjo ir apie santykius su Kinija ir ES požiūrį į juos. Landsbergio teigimu, Latvijos ir Lietuvos pozicijos įvairiais geopolitiniais klausimais dažniausiai sutampa.

  "Kalbėjome ir dėl sankcijų Rusijos režimui ir aptarėme siekį surasti produktyvesnį mechanizmą mūsų šalims, kuomet kalbame apie Kiniją ir santykį su ja", — sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

  Abiejų šalių užsienio reikalų ministrai pabrėžė, kad toliau rems "demokratines Baltarusijos ambicijas". Ministrai kalbėjo ir apie Latvijos sprendimą pirkti energiją iš Baltarusijos.

  "Dabartinėje stadijoje reikia susipažinti su faktais dėl elektros energijos, perkamos iš Baltarusijos. Diskusija su Latvijos ekonomikos ministerija buvo vaisinga, jiems buvo pateikti duomenys apie situaciją Astrave", — sakė Landsbergis.

  Tuo tarpu Rinkevičius pažadėjo ieškoti bendrų sprendimų, kurie tiktų abiem šalims.

  Ministrai aptarė ir santykius su Rusija dėl "Berlyno paciento" Aleksejaus Navalno sulaikymo. Pasak Landsbergio, turėtų būti aiški strategija iš ES pusės ir ja reikia toliau remtis.

  Anksčiau Landsbergis po Europos diplomatijos vadovo Žozepo Borelio vizito Maskvoje sakė, kad susitikimas baigėsi Europos Sąjungos "pažeminimu".

  Borelio vizito metu paaiškėjo apie trijų Europos diplomatų išsiuntimą iš Rusijos Federacijos. Todėl Europos žiniasklaida ir kai kurie politikai kritikavo Borelį.

  Po vizito Maskvoje diplomatas neatmetė, kad per artėjantį vasario 22 dienos ES užsienio reikalų ministrų susitikimą galėtų būti priimtas sprendimas išplėsti sankcijas Rusijai pagal naująjį sankcijų režimą dėl žmogaus teisių pažeidimų.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad kritiški Borelio pareiškimai apie Rusiją atvykus į Briuselį skiriasi nuo jo kalbų Maskvoje, kur jis teigė, kad yra sričių, kuriose Rusijos Federacija ir ES gali ir turėtų bendradarbiauti, o Briuselis, jo žodžiais, pasisako už tai, kad būtų vystomas dialogas su Maskva, nepaisant sunkumų santykiuose.

  Svarbiausios temos