17:57 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalis tikisi Japonijos verslininkų įsitraukimo į transporto ir logistikos projektus

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo nuotoliniame pokalbyje su Japonijos ambasadoriumi Širu Jamasakiu ir aptarė dvišalį bendradarbiavimą. Apie tai pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

  "Japoniją ir Lietuvą suartina ir jungia Japonijos diplomato, Pasaulio Tautų Teisuolio Čiunės Sugiharos atminimas. Praeitais metais kartu su Japonija minėjome 80-ąsias "Gyvybės vizų" išdavimo metines. 2020 metai buvo paskelbti Čiunės Sugiharos metais", — sakė Šimonytė.

  Vyriausybės pranešime pažymima, kad Japonija yra antra pagal dydį Lietuvos partnerė ekonomikos srityje Azijos regione. Per dešimtmetį Lietuvos ir Japonijos prekybos apyvarta išaugo šešis kartus.

  Pokalbio metu buvo pabrėžta, kad Lietuvai svarbi Japonijos investicinė plėtra fintech, kibernetinio saugumo, kompiuterinių žaidimų industrijos, gyvybės mokslų, gamybos ir kituose sektoriuose. Lietuva taip pat lauktų Japonijos verslininkų įsitraukimo į transporto ir logistikos projektus.

  Pažymėta, kad Lietuva siekia sustiprinti ES saugumo dialogą su Japonija ir kitomis regiono šalimis. Lietuvą su jomis vienija bendros vertybės: "demokratija, įstatymo viršenybė, pagarba žmogaus teisėms ir laisvėms".

  "Intensyviai ruošiamės Tokijo olimpinėms žaidynėms. Šiandien pradėti vakcinuoti žaidynėms besirengiantys sportininkai ir jų treneriai", — sakė ministrė pirmininkė.

  Šiemet sukanka 30 metų, kai Japonija ir Nepriklausomybę atkūrusi Lietuva atkūrė diplomatinius santykius.

  Dar šia tema

  Vakar Rusija, rytoj Kinija — Lietuva keičia saugumo politikos prioritetus?
  Lietuva mato "didelį potencialą" ES ir Kinijos bendradarbiavimui
  Tegai:
  investicijos, Japonija, Lietuva

  Svarbiausios temos