00:53 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga užsienio šalių vadovai palinkėjo Lietuvai ir lietuvių tautai laimės, santarvės ir klestėjimo

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Vasario 16-osios — Valstybės atkūrimo dienos — proga Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą ir visus šalies žmones pasveikino užsienio šalių vadovai, Lietuvai ir lietuvių tautai linkima laimės, santarvės ir klestėjimo, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Popiežius Pranciškus atsiuntė nuoširdžius sveikinimus ir linkėjimus Lietuvos žmonėms. Pažymima, jog Šventasis Tėvas laimina lietuvių tautą ir meldžiasi, kad šie metai lietuviams būtų kupini harmonijos, gerovės ir klestėjimo.

  Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento Džo Baideno laiške pabrėžiama, kad, jam pradėjus eiti prezidento pareigas, tikimasi tęsti šalių partnerystę ir toliau puoselėti demokratines vertybes, kuriomis dalijasi abi tautos.

  Savo ir visų Vokietijos žmonių vardu sveikindamas Lietuvą šios šalies prezidentas Valteris Šteinmajeris pabrėžė, kad su džiaugsmu žvelgia į daugiau nei 100 metų trunkančią Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių istoriją.

  "Visa tai yra tvirtas pagrindas tęsti mūsų sėkmingą bendradarbiavimą ir kartu atstovauti mūsų interesams ir vertybėms Europoje bei pasaulyje", — savo sveikinimo laiške teigia Vokietijos vadovas. 

  Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas savo sveikinime pabrėžė artėjantį valstybių diplomatinių santykių atkūrimo 30-metį ir prisiminė šiltą vizitą Lietuvoje pernai metais.

  Jungtinės Karalystės Karalienė Elžbieta II savo atsiųstame sveikinime valstybinės šventės proga visiems Lietuvos žmonėms palinkėjo visa ko geriausia ir lengvesnių ateinančių metų.

  "Man nepaprastai malonu pasveikinti Jus, Ekscelencija, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga ir nuoširdžiai palinkėti laimės ir klestėjimo Jūsų šalies žmonėms", — pasveikino Japonijos Imperatorius Naruhito.

  Vasario 16-osios proga sveikinimo laiškus taip pat atsiuntė Švedijos, Nyderlandų, Ispanijos, Maroko ir Bahreino Karaliai. Lietuvą ir jos žmones sveikina ir valstybių lyderiai iš Estijos, Suomijos, Vengrijos, Šveicarijos, Rusijos, Korėjos, Indijos, Kataro, Turkmėnistano, Kirgizijos, Bangladešo ir kiti. 

  Dar šia tema

  Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Lietuvoje pavogta valstybės vėliava
  Modernaus Lietuvos valstybingumo pradžia. Čmilytė-Nielsen sveikina Vasario 16-osios proga
  Atskleista, kokie orai buvo Lietuvos Nepriklausomybės Akto pasirašymo dieną
  Šventinė trispalvė: buvęs LTG biuras nušvito Lietuvos vėliavos spalvomis
  Tegai:
  sveikinimai, Lietuvos valstybės atkūrimo diena, Lietuva

  Svarbiausios temos