19:35 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Darbo partijos lyderis pažymėjo, jog reikia gelbėti Tėvynę, nes laisvės, nepriklausomybės ir kitų vertybių jau liko labai mažai

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas, sveikindamas tautiečius Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga, pažymėjo, jog šiandien nebeliko nei tų vertybių, nei laisvės, dėl kurių buvo kovojama prieš šimtą metų.

  "Prieš 100 metų žmonės suprato, kad nori būti identifikuojami, pripažinti, puoselėjantys savo kultūrą, tėvų tradicijas. Panorėjo puoselėti, gražinti nedidelį žemės lopšelį pavadinimu Lietuva su tvirtomis šeimos tradicijomis ir giliomis krikščioniško tikėjimo šaknimis bei būti laisviems. Man — tai stiprios vienijančios vertybės. Šiandien nebeliko nei tų vertybių, nei laisvės, maža to, geometrines progresijos greičiu varoma visa valstybė į skolų duobę, o tai reiškia — į priklausomybę", — parašė politikas savo Facebook paskyroje.

  Uspaskichas pažymėjo, jog šiandien sveikinant su Vasario 16-ąja vartoti tokius žodžius kaip "laisvė", "nepriklausomybė" ir kitas vertybes jau nebeišeina, nes jų tiesiog mažai beliko.

  "Šiuolaikinė valdžia išdavė protėvių pastangas ir vertybes. Tad sveikinant norėtųsi ne tiek sveikinti, kiek linkėti: žmonės, prabuskite, varykit iš valdžios išdavikus, gelbėkite savo Tėvynę, nes jų jau liko ne tiek daug", — parašė politikas.

  1918 m. vasario 16 d. posėdyje Vilniuje žmonių įgaliota Lietuvos Taryba, pasirašydama Lietuvos Nepriklausomybės aktą arba Vasario 16-osios aktą, paskelbė nepriklausomos demokratinės Lietuvos valstybės atkūrimą. Dokumentą pasirašė 20 Lietuvos Tarybos delegatų, Tarybai vadovavo Lietuvos tautinio atgimimo patriarchas Jonas Basanavičius. Pagal šį dokumentą Lietuva buvo paskelbta nepriklausoma valstybe, kuri turėtų būti valdoma demokratinių principų pagrindu, su sostine Vilniuje.

  Dar šia tema

  Modernaus Lietuvos valstybingumo pradžia. Čmilytė-Nielsen sveikina Vasario 16-osios proga
  Atskleista, kokie orai buvo Lietuvos Nepriklausomybės Akto pasirašymo dieną
  Šventinė trispalvė: buvęs LTG biuras nušvito Lietuvos vėliavos spalvomis
  Lukašenka paragino Vilnių bendradarbiauti dėl konstruktyvaus dialogo
  Pasaulio lyderiai pasveikino Lietuvą Vasario 16-osios proga
  Tegai:
  Lietuva, Viktoras Uspaskichas, Lietuvos valstybės atkūrimo diena

  Svarbiausios temos