13:13 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Abiejų šalių diplomatijos vadovai sutarė glaudžiau koordinuoti tarptautinių sankcijų politiką

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kalbėjosi su savo kolega britu Dominiku Raabu. Apie tai pranešė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Pokalbio metu jie aptarė dvišalį bendradarbiavimą, Europos Sąjungos ir Didžiosios Britanijos santykius, padėtį Baltarusijoje, sankcijų politiką, taip pat santykius su Rusija ir Kinija.

  "JK buvo, yra ir toliau išliks viena svarbiausių Lietuvos parnerių. Esame bendraminčiai daugeliu klausimų", — pažymėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras.

  Taip pat buvo aptartas bendradarbiavimas regioniniais formatais. Kalbant apie ES ir JK santykius, pažymėta, kad abi pusės yra pasirengusios palaikyti kuo glaudesnį bendradarbiavimą.

  "Situacija Baltarusijoje išlieka sudėtinga. Turime tęsti spaudimą Baltarusijos režimui, taip pat ir sankcijų forma, siųsdami vieningą žinutę, kad represijos prieš taikius protestuotojus yra netoleruotinos", — sakė Landsbergis.

  Abiejų šalių diplomatijos vadovai sutarė glaudžiau koordinuoti tarptautinių sankcijų politiką.

  Padėtis Baltarusijoje

  Po rugpjūčio 9 dienos Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, CRK duomenimis, surinko 80,1 proc. balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Opozicija mano, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja, ir reikalauja derybų dėl valdžios perdavimo ir naujų rinkimų. Buvusi kandidatė netrukus po rinkimų išvyko į Lietuvą, kur iš anksto buvo išvežti jos vaikai.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra pradėjo bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią. Tichanovskajai pateikti kaltinimai, ji įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Baltarusijos valdžios teigimu, Lietuva, Lenkija ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją. Taip pat Rusijos valdžia pranešė apie aktyvų neigiamą Vilniaus kišimąsi į kaimyninės šalies reikalus.

  Tegai:
  Gabrielius Landsbergis, Lietuva, Jungtinė Karalystė

  Svarbiausios temos