11:27 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anushauskas susitikime su Švedijos diplomatu pristatė prioritetines dabartinės vyriausybės sritis

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas susitiko su Švedijos ambasadore Lietuvoje Inger Buxton ir aptarė aktualius dvišalio bendradarbiavimo klausimus, taip pat ES ir NATO formato klausimus. Apie tai pranešė Lietuvos karo departamento spaudos tarnyba.

  "Lietuvos ir Švedijos santykiai – puikus bendradarbiavimo pavyzdys: abi šalys turi itin produktyvų bendradarbiavimą įsigijimų srityje", – susitikime sakė  Anušauskas.

  Taip pat didelį dėmesį naujoji Lietuvos Vyriausybė skirs nepatikimų gamintojų eliminavimui iš nacionaliniam saugumui svarbių infrastruktūros objektų (įskaitant 5G). Švedija yra priėmusi sprendimus dėl "Huawei" bendrovės įrangos ribojimo savo 5G tinkluose.

  Министр обороны Литвы Арвидас Анушаускас встретился с послом Швеции в Литве Ингер Бакстон
  Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas susitiko su Švedijos ambasadore Lietuvoje Inger Buxton

  Susitikime buvo sutarta, kad parama Ukrainai, Gruzijai ir Moldovai išlieka prioritetu ir diskusija šiuo klausimu bus tęsiama Šiaurės-Baltijos šalių formate.

  Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimas gynybos ir saugumo srityje intensyvus nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Iki Lietuvos narystės NATO Švedija Lietuvos kariuomenei teikė įvairiapusę paramą – vykdyti ginkluotės ir įrangos perdavimo, medicinos paramos, jūros ir pakrančių stebėjimo sistemos, oro gynybos bataliono projektai, Lietuvos karininkai tobulinosi Švedijos karo mokyklose.

  Šiuo metu Lietuvos ir Švedijos kariuomenių bendradarbiavimas plėtojamas tarp atskirų dalinių, artimiausius ryšius palaiko karinės oro ir jūrų pajėgos, karo medicinos tarnybos.

  Посол Швеции в Литве Ингер Бакстон на встрече с министром обороны Литвы Арвидасом Анушаускасом
  Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas susitiko su Švedijos ambasadore Lietuvoje Inger Buxton

  NATO stiprina grupuotes prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima „Rusijos grėsme“. Be to, Baltijos valstybės, įskaitant Lietuvą, aktyviai sudaro sutartis dėl gynybos su JAV už dideles sumas, aiškindamos tai „Rusijos agresija“, taip pat savo teritorijose dislokuoja NATO karinius kontingentus.

  Tuo pačiu metu Maskva ne kartą pabrėžė, kad neketina pulti nė vienos šalies ir Vakarų aljansas tai puikiai žino.

  Tegai:
  Švedija, Lietuva

  Svarbiausios temos