12:01 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Buvusio sveikatos apsaugos ministro teigimu, dabar yra daug problemų su komunikacija dėl COVID-19 pandemijos ir svarbu ne tik teisingai veikti, bet ir tinkamai tai paaiškinti, nes pavargusiai nuo karantino visuomenei tai tampa dar didesniu poreikiu

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atkreipė dėmesį į politologų išreikštą nuomonę, jog būtent tai, kad jis buvo vienas, pagrindinis žmogus, kuris ir komunikavo apie koronaviruso pandemijos sukeltą krizę ir jos suvaldymą, leido sutelkti žinutę, o dabar susidaro įspūdis, kad yra daugiau kakofonijos. Apie tai jis rašo Facebook

  Anot politologų, "kalba premjerė, sveikatos apsaugos ministras, vidaus reikalų ministrė. Dar prezidentas dabar labai aktyviai kalba apie krizę ir jos valdymą. Žodžiu, labai daug balsų ir kartais sunku susivokti, kurio čia reikia daugiau ar mažiau klausyti."

  Verygos teigimu, tai labai vertingi pastebėjimai.

  "Linkėčiau Vyriausybės ir ministerijų vadovams į juos įsiklausyti. Apie tai ne kartą esu minėjęs", — rašo buvęs sveikatos apsaugos ministras.

  "Iš tiesų, kaip operacijų vadovui beveik kasdien tekdavo stoti prieš žurnalistus ir pristatyti naujienas ir pokyčius. Tiek gerus, tiek blogus. Keista, kad kažkam atrodė, jog tuo procesu mėgavausi. Tai yra nuolatinė įtampa, kuomet turi per labai trumpą laiką susidėlioti daugybę žinučių, kurias atneša ministerijos darbuotojai, susijusių su situacijos valdymu", — rašo Aurelijus Veryga.

  Pasak jo, tos žinutės buvo iš įvairių su epidemijos valdymu susijusių sričių: tiek epidemiologiniai skaičiai, pirkimai, priemonių atvykimas ar vėlavimas, karantino sąlygų pasikeitimai ir pan. Anot buvusio operacijų vadovo, žinutes neužtenka tik pristatyti, jas būtina suprasti, nes žurnalistai užduoda labai konkrečius klausimus.

  "Kartais tekdavo pripažinti, kad nežinau visų detalių ir tikslindavome informaciją", — teigia jis.

  Verygos teigimu, tai buvo vienas, pagrindinis komunikacijos šaltinis.

  "Turėjome nemažai pykčių ir įtampų net su Vyriausybės (jau nekalbu apie atskiras ministerijas) komunikatoriais, nes viską reikėdavo susiderinti, kad neatsitiktų taip, jog įsijungus kameroms operacijų vadovas nežino kas, ką ir kur pasakė ar ką pažadėjo. Neretai į savo komunikacijos centrą kviesdavomės kitų institucijų, ministerijų, visuomeninių organizacijų, kariuomenės atstovus. Stengėmės, kad komunikacija būtų kiek įmanoma reguliari, net įmanomai tuo pačiu metu. Kad ją be jokios diskriminacijos gautų visos žiniasklaidos priemonės vienu metu. Tikrai ne viskas gerai pavykdavo. Bet stengėmės", — pastebi Seimo narys.

  Jo teigimu, dabar yra daug problemų su komunikacija ir svarbu ne tik teisingai veikti, bet ir tinkamai tai paaiškinti, nes pavargusiai nuo karantino visuomenei tai tampa dar didesniu poreikiu.

  Savo ruožtu Aurelijus Veryga palinkėjo dabartiniams vadovams įsiklausyti bent į politologų pastabas, kuriose teigiama, kad "kai balsų daug, neaišku, kuriuo vadovautis".

  Karantinas galioja nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos. Nuo vasario 15 dienos atlaisvinamos kai kurios veiklos. Leista veikti nedidelėms ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, bei leidžiama atsidaryti grožio, masažo, tatuiruočių salonams. Atsidaryti leista tik toms parduotuvėms, kioskams ir paviljonams, kurių bendras prekybos plotas neviršija 300 kv. m. Jeigu parduotuvė didesnė, ji durų atverti negali. Vienam klientui parduotuvėje privalo būti užtikrintas 20 kv. m plotas. Jeigu parduotuvė maža, vienu metu gali būti aptarnaujamas vienas žmogus.

  Dar šia tema

  Širinskienė kreipėsi į Dulkį dėl paskiepytų "SPA Vilnius" darbuotojų
  Veryga paragino pamiršti apie kasdieniškus dalykus ir galvoti apie sveikatą
  Veryga klausia, kur dingo antroji vakcinos partija Lietuvoje
  Tegai:
  Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos