15:52 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (583)

  Kalbama apie Minsko elektrotechnikos gamyklą, kuri per lietuviškas bendroves tiekia produkciją Lietuvos energetikos įmonėms

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas pasipiktino tuo, kad Lietuva perka produkciją iš Baltarusijos kompanijos, kurį yra "pavaldi" šalies prezidento Aleksandro Lukašenkos "režimui". Apie tai jis rašė savo Facebook paskyroje.

  Kalbama apie Minsko elektrotechnikos gamyklą, kuri per lietuviškas bendroves tiekia produkciją Lietuvos energetikos įmonėms.

  Saudargas, remdamasis Lietuvos žiniasklaidos atliktu tyrimu, teigė, kad bendrovės vadovybė esą išdavė savo protestuojančius darbuotojus juos persekiodama ir atleisdama iš darbo už pasipriešinimą režimui.

  "Palaikymą laisvės išsiilgusiems Baltarusijos žmonėms šiandien turime išreikšti principingu apsisprendimu nebendradarbiauti su nusikalstamu režimu. Ir kiekvieną tokią klaidą, kai nenorėdami režimą paremiame, kuo greičiau ištaisyti. Skubiai keiskime tokias pirkimų procedūras, dėl kurių šiandien nemalonu ir gėda", — rašė politikas.

  Padėtis Baltarusijoje

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja. Po oficialaus pralaimėjimo Baltarusijos prezidento rinkimuose Tichanovskaja išvyko į Lietuvą, kur iš anksto buvo nugabenti jos vaikai.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra pradėjo bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią, Tichanovskajai pateikti kaltinimai, ji įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Baltarusijos valdžia mano, kad Lietuva, Lenkija ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją. Apie aktyvų Vilniaus kišimąsi į kaimyninės šalies reikalus pareiškė ir Rusijos valdžia.

  Temos:
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (583)

  Dar šia tema

  Atvykti į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių leista beveik 800 baltarusių
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos