12:25 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltarusijos vadovas taip pat sakė, kad netrukus ketina atvykti į Rusiją ir susitikti su prezidentu Putinu

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Baltarusija ir Rusija gali susidoroti su šiais iššūkiais ir visapusiškai aprūpinti viskuo, kas būtina, nepaisant sankcijų, sakė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.

  Baltarusijos lyderis šią nuomonę išreiškė susitikime su Sąjunginės valstybės sekretoriumi Grigorijumi Rapota.

  "Rusiją, kaip ir mus, visi bando gąsdinti kažkokiomis sankcijomis. Aš esu iš sovietmečio. Aš žinau, koks buvo valstybės planas, kaip buvo planuota. Aš pamaniau, Dieve, kodėl mes drebame ir bijome. Mes galime viską apskaičiuoti ir visiškai apsirūpinti, išskyrus kai kurias detales. Taigi, tas dalis Baltarusijoje ir Rusijoje pagaminsime per trejus ar penkerius metus. Mes turime tokį mokslinį potencialą! Ir jei tai padarytume, Ukraina pamažu paskui mus pajudės. Aš nekalbu apie Kazachstaną ir kitas respublikas, kurios nėra toli nuo mūsų. Todėl tai yra pagrindinis klausimas — susitarti ir aprūpinti Tėvynę viskuo, kas būtina", — agentūra "BelTA" cituoja Lukašenką. 

  Taip pat Baltarusijos prezidentas sakė susitaręs su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu susitikti vasario 20 dienos pradžioje, tačiau susitikime jis neketina prašyti naujos paskolos.

  "Iš tiesų, Putinas ir aš jau seniai susitarėme, kad vasario mėnesį susitiksime ir aptarsime kai kurias mūsų bendradarbiavimo sritis", — sakė Lukašenka.

  Tuo pačiu Baltarusijos prezidentas paneigė gandus, kad Minskas planuoja prašyti naujos paskolos iš Rusijos.

  "Bet aš noriu iš karto pasakyti: čia, kaip visada, kas liečia Rusiją, kai kurie imsis darbotvarkės ir štai: "Lukašenka ateis paprašyti net trijų milijardų dolerių. Ne, aš ten neisiu ko nors prašyti", — pabrėžė jis.

  Be to, viešėdamas Rusijoje Lukašenka planuoja susitikti su Rusijos Federacijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotoju Dmitrijumi Medvedevu.

  "Manau, kad susitiksime su Medvedevu, susitarėme susitikti. Ir aptarsime aktualiausius šiandien mums rūpimus klausimus", — ketvirtadienį sakė susitikime su Sąjunginės valstybės sekretoriumi Grigorijumi Rapota. Prezidento pareiškimas paskelbtas jo spaudos tarnybos tinklalapyje.

  Pasak Baltarusijos vadovo, visų pirma planuojama aptarti "valstybės gynybos, saugumo <...> užtikrinimą".

  Anksčiau respublikos Užsienio reikalų ministerijos vadovas Vladimiras Makėjus sakė, kad Baltarusijos ir Rusijos prezidentų susitikimas planuojamas vasario pabaigoje, bus aptarti konkretūs klausimai, susiję su tolesniu Minsko ir Maskvos integracijos gilinimu.

  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos