20:36 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Guogos vietą parlamente užims pirmas po brūkšnio kandidatų sąraše 2020 metų rudenį vykusiuose Seimo rinkimuose likęs Artūras Skardžius

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) panaikino su Darbo partija į parlamentą patekusio verslininko Antano Guogos Seimo nario mandatą. Apie tai buvo pranešta VRK posėdyje.

  Penktadienį į susitikimą Seime asmeniškai Guoga atvyko perskaityti pareiškimo apie savo mandato atsisakymą. Nuo vasario 20 dienos Guoga Seimo nariu nebebus.

  Guogos vietą parlamente užims pirmas po brūkšnio kandidatų sąraše 2020 metų rudenį vykusiuose Seimo rinkimuose likęs Artūras Skardžius.

  Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) netenkino Seimo nario Antano Guogos prašymo nutraukti jo, kaip Seimo nario, įgaliojimus, kai jis pats į posėdį atvykti atsisakė. Įstaigoje pareiškė, kad yra daugybė klausimų, kurių negalima išspręsti per atstumą, pavyzdžiui, priesaika, atsistatydinimas, slaptas balsavimas.

  Anksčiau Guoga po konflikto su Darbo partijos lyderiu Viktoru Uspaskichu paskelbė apie atsistatydinimą iš Seimo nario pareigų. Parlamentaras pasipiktino partijos pirmininko iniciatyva platinti "stebuklingą vandenį", kuris "gydo nuo COVID-19", ir paragino jį atsistatydinti.

  "Stebuklingo" vandens skandalas

  Anksčiau Uspaskichas atsidūrė skandalo centre, kai savo Facebook puslapyje reklamavo mineralinį vandenį, kuris neva apsaugo nuo koronaviruso ir sukuria stiprų imunitetą prieš COVID-19.

  Politikas tvirtino, kad jau dešimtmetį naudojasi ypatingai struktūrizuoto vandens technologija ir taip padeda sau sukurti imunitetą nuo daugumos virusų ir bakterijų.

  Tame savo įraše politikas ne kartą mini japonų tyrėją Masaru Emoto, kuris yra žinomas dėl eksperimentų su vandeniu. Savo darbais jis bandė įrodyti, kad vanduo sugeba "suvokti informaciją iš aplinkos". Mokslo bendruomenė Emoto tyrimų duomenis vertina kaip pseudomokslinius.

  Daugelis politikų, taip pat socialinių tinklų komentatorių sukritikavo europarlamentarą. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Karolina Štelmokaitė rašė, kad Uspaskichas jau ne pirmą kartą manipuliuoja sveikatos tema ir sugebėjo ją paversti savo reklamos dalimi.

  Darbo partijos atstovas, Seimo narys Antanas Guoga teigė, kad Uspaskicho prekyba vandeniu jokiu būdu nėra susijusi su politinės jėgos, kuria rinkėjai pasitikėjo, tikslais. Jis pabrėžė, kad tai yra vieno žmogaus, o ne visos partijos, iniciatyva, bei paragino partijos pirmininką atsistatydinti.

  Medikai ir visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, kad natūralus mineralinis vanduo bei kiti maisto produktai iš esmės nepasižymi gydomosiomis savybėmis ir nėra vartojami koronaviruso infekcijos COVID-19 profilaktikai ir gydymui.

  Dar šia tema

  Gamintojas paneigė sąsajas su Uspaskicho skleidžiama "antikovidinio vandens" reklama
  Guoga papasakojo apie sunkumus paliekant Seimo nario postą
  "Taip negalima daryti": Guoga pasipiktino galimu karantino pratęsimu
  Tegai:
  mandatas, Antanas Guoga, Seimas, Vyriausioji rinkimų komisija

  Svarbiausios temos