23:29 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltųjų rūmų atstovė Džen Psaki pareiškė, kad JAV prezidento Džo Bideno administracija nekviečia Rusijos prisijungti prie Didžiojo septyneto

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Jungtinės Valstijos mano, kad sprendimas pakviesti Rusiją į G7 turėtų būti priimtas bendradarbiaujant su visais G7 nariais, sakė Baltųjų rūmų atstovė Džen Psaki (Jen Psaki). Apie tai rašo RIA Novosti.

  "Akivaizdu, kad kvietimas bus pateiktas bendradarbiaujant su mūsų G7 partneriais", — leidinys "Reuters" cituoja Psaki žodžius.

  Ji pažymėjo, kad JAV prezidento Džo Bideno administracija nekviečia Rusijos prisijungti prie Didžiojo septyneto.

  G8 formatas egzistuoja nuo 1998 metų. 2014 metais jis buvo sumažintas iki Didžiojo septyneto, kai dėl įvykių Kryme klubo nariai nusprendė nevykti į viršūnių susitikimą Sočyje ir susirinko Briuselyje be Rusijos. 2020 metais Donaldas Trampas, būdamas JAV prezidentu, pareiškė, kad Rusijos buvimo tarp Didžiojo septyneto šalių reikalauja sveika nuovoka, ir atidėjo G7 susitikimą iš vasaros į rugsėjį, pažymėdamas, kad nori ten pakviesti dar keturias šalis, tarp jų ir Rusiją. Tačiau G7 aukščiausiojo lygio susitikimas taip ir neįvyko.

  Vasario pradžioje Rusijos Federacijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas pažymėjo, kad Rusija neketinaq grįžti į G7, šis formatas neturi perspektyvų. Prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad dalyvavimas G7, jo perėjimas į G8, nėra Rusijos Federacijos tikslas, šiuo požiūriu G20 formatas atrodo priimtinesnis.

  Tegai:
  G7, Rusija, Džo Baidenas, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos