19:30 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1783)

  Anot Seimo pirmininkės, reikėtų ramiau vertinti situaciją, neskubėti priimti sprendimų ir kabinti etikečių

  VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pareiškė, kad Statistikos departamentas neturėtų skubėti daryti išvadų.

  Anksčiau Statistikos departamentas padarė pareiškimą apie trečiosios pandemijos bangos pradžią respublikoje. Facebook paskelbtame pranešime teigiama, kad naujų atvejų per dieną nebemažėja, tačiau tuo pačiu metu teigiamų testų dalis auga, ir šis modelis pastebimas savaitę.

  "Ko mums dabar mažiausiai reikia, tai skubotų sprendimų ir etikečių kabinimo. Visuomenės gąsdinimo. Manau, kad Statistikos departamentas galėtų nuosaikiau vertinti situaciją ir neskubėti su apibendrinimais. Kurti pavadinimus yra kitų profesijų atstovų darbas, ne duomenų rinkėjų ir analitikų", — Facebook sakė Seimo pirmininkė.

  Anksčiau buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS prevencijos centro (ULAC) vadovas, profesorius, profesorius Saulius Čaplinskas teigė, kad trečioji banga galėtų prasidėti panaikinus apribojimus, maždaug gegužės mėnesį.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Jis taip pat teigė, kad koronaviruso pandemija truks mažiausiai porą metų.

  Lietuvoje užfiksuota daugiau nei 194 tūkstančiai COVID-19 atvejų, pasveiko per 179 tūkstančiai žmonių ir mirė daugiau nei 3,1 tūkst.

  Šalyje karantinas buvo įvestas nuo lapkričio pradžios ir pratęstas iki vasario pabaigos. Vyriausybė patvirtino planą, kaip palengvinti apribojimus, atsižvelgiant į atvejų skaičių. Pakeitimai palies ne maisto prekių parduotuves, maitinimo įstaigas ir paslaugų sektorių.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1783)
  Tegai:
  pandemija, Statistikos departamentas, karantinas, Viktorija Čmilytė-Nielsen

  Svarbiausios temos