05:23 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Armonaitės, politikas "nieko nepadarė, bet buvo pasirinktas priešu", nors jo ketinimas dirbti žmogaus teisių srityje nekelia abejonių

  VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė užstojo Žmogaus teisių komiteto pirmininką, Laisvės partijos narį Tomą Vytautą Raskevičių. Apie tai ji parašė savo Facebook paskyroje.

  Anksčiau internete pasirodė peticija dėl Raskevičiaus atstatydinimo.

  "Mes jau beveik metus kovojame su pandemija, kurios pasekmės dar kurį laiką jausis mūsų kasdienybėje, verslo aplinkoje ir žmonių savijautoje. Tačiau kita Seimo pusė užuot susitelkusi su šalies žmonėmis, medikais ir verslininkais renkasi kūrenti neapykantos laužą", — mano Armonaitė.

  Anot jos, Raskevičius "nieko nepadarė, bet buvo pasirinktas priešu". Ji pažymėjo, kad niekas nežino, už ką ir kodėl renkami "žmonių parašai" dėl politiko atstatydinimo, tačiau "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" vadovo Ramūno Karbauskio "šešėlinė vyriausybė" tai laiko prioritetine užduotimi.

  Armonaitė pabrėžė, kad išpuoliai vykdomi prieš asmenį, kurio išsilavinimas, žinios, kompetencija yra tinkama. Ji pridūrė, kad tai vyksta tuo metu, kai labiausiai reikia susitelkimo, o žmogaus teisių problemos tampa ypač reikšmingos.

  "Tomai, mes su Tavimi. O mums visiems stiprybės ir šaltų nervų atlaikant ne tik pandemijos, bet ir naujai atidaromą neapykantos kitokiam frontą", — pareiškė ekonomikos ministrė.

  Tomas Vytautas Raskevičius yra žmogaus teisių gynėjas, kovojantis, be kita ko, ir už seksualinių mažumų teises.

  Buvęs Lietuvos Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis anksčiau palaikė peticiją dėl politiko atstatydinimo iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto, pareikšdamas, kad "seksualinių mažumų siaurų interesų propogavimas ir iškėlimas virš visos visuomenės interesų, neturi nieko bendro su žmogaus teisėmis".

  Tuo tarpu Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pareiškė nematanti reikalo reaguoti į peticiją.

  Tegai:
  Seimas, Lietuva, Aušrinė Armonaitė

  Svarbiausios temos