08:21 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos politikas buvo nusiųstas į Tbilisį tam, kad prisiimtų tarpininko tarp valdančiųjų ir opozicijos vaidmenį

  VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Žygimantas Pavilionis buvo pakviestas į parlamento valdybą kelionės į Gruziją aplinkybių paaiškinti.

  Tbilisis
  © Sputnik / Александр Имедашвили

  Tokį sprendimą priėmė trečiadienį posėdžiavusi Seimo valdyba, pritarusi Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen vadovaujamos delegacijos darbo vizitui į Latviją, kurioje yra ir Pavilionis.

  Kaip anksčiau pranešė Gruzijos žiniasklaida, Lietuvos parlamentaras Tbilisyje surengė bendrą spaudos konferenciją su Gruzijos opozicijos partijomis, siūlydamas pagalbą sprendžiant politinę krizę. Jis pareiškė, kad jei bus sulaikytas pagrindinės opozicinės partijos "Vieningas nacionalinis judėjimas" lyderis Nika Melija, tada bus gautas tarptautinis atsakymas, ir pagrasino sankcijomis.

  Valdančiosios partijos "Gruzijos svajonė" ministras pirmininkas Iraklijus Garibašvilis pavadino Pavilionio pareiškimus "nepriimtinais ir piktinančiais" ir pabrėžė, kad Gruzija netoleruos įžeidinėjimų iš svečių pusės.

  "Visada mūsų santykiai buvo grįsti abipuse pagarba, o Pavilionis nusprendė mokyti gruzinus ginti vieną pusę, kaltinti kitą", — apgailestavo Sabatauskas.

  "Po Seimo narių užsienio komandiruočių teikiamos ataskaitos, todėl galėtume sutarti, kad Pavilionis galėtų ne tik raštu, bet ir žodžiu pateikti ataskaitą Seimo valdybai. Įdomu, kaip ten viskas vyko", — pasakė Darbo partijos frakcijos narys Andrius Mazuronis.

  Padėtis Gruzijoje paaštrėjo po to, kai buvo sulaikytas didžiausios buvusio prezidento Michailo Saakašvilio opozicijos partijos "Vieningas nacionalinis judėjimas" lyderis Nika Melija. Antradienio rytą jis buvo areštuotas partijos "Vieningas nacionalinis judėjimas" biure. Po kelių valandų opozicija paskelbė apie gatvės protestų pradžią.

  Melija dalyvavo byloje dėl riaušių organizavimo 2019 metų birželio 20 dieną. Jis atsisakė mokėti pakartotinai paskirtą piniginį užstatą. Prokuratūra pareikalavo, kad jam būtų paskirtas kardomasis kalinimas, kol bus atliekamas tyrimas. Praėjusią savaitę teismas patenkino prokuratūros prašymą.

  Savo ruožtu Melija apkaltino Gruzijos valdžią bandymu izoliuoti jį nuo politinių procesų ir faktiškai paskelbė nepaklusnumą teismo sprendimui.

  Tegai:
  Gruzija, Lietuva, Seimas, Žygimantas Pavilionis

  Svarbiausios temos