08:49 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Generolas pridūrė, kad Rusija bando išlaikyti sovietmečio įtakos sferą ir naudoja prievartą kaimyninėms šalims

  VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Rusija destabilizuoja situaciją visame pasaulyje ir kelia grėsmę JAV ir jų sąjungininkams Europoje, oro pajėgų asociacijos simpoziume sakė JAV pajėgų Europoje vadas ir sąjungininkų NATO pajėgų Europos vyriausiasis vadas generolas Todas Voltersas (Tod Wolters). Apie tai rašo RIA Novosti.

  "Nepaisant visuotinio tarptautinės bendruomenės pasmerkimo ir besitęsiančių ekonominių sankcijų, Rusija daro žalingus veiksmus, kuriais siekia destabilizuoti visą pasaulį, daugelis šių veiksmų vyksta Europoje... Rusija ir toliau kelia grėsmę JAV egzistavimui ir mūsų sąjungininkams Europoje", — cituojamas Voltersas Gynybos departamento svetainėje.

  Generolas pridūrė, kad Rusija bando išlaikyti sovietmečio įtakos sferą ir naudoja prievartą kaimyninėms šalims.

  "Rusija, siekdama įbauginti, susilpninti ir suskaldyti JAV ir jos sąjungininkes, griebėsi netradicinių priemonių, tokių kaip privačios karinės kompanijos", — sakė Voltersas.

  Pareiškimus apie "Rusijos grėsmę" periodiškai pateikia Vakarų politikai, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls nė vienos iš NATO šalių.

  Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti, bet tiesiog naudojasi pretekstu dislokuoti daugiau technikos ir batalionų šalia Rusijos sienų. Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl aljanso pajėgų susitelkimo Europoje.

  Dar šia tema

  "Turkiškas" cugcvangas JAV
  Laukė "smūgio" iš Rusijos — sulaukė iš JAV: Teksase piktinasi nepaprastąja padėtimi
  Rusijos Valstybės Dūma prognozuoja JAV žlugimą per 20 metų
  Tegai:
  JAV, Rusija

  Svarbiausios temos