08:34 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija aplink "Belorus" sanatoriją Druskininkuose (36)

  Pasak vyriausiojo gydytojo, Nausėda tiesiog "formaliai atrašė" į personalo surašytą peticiją, neatsakęs į nė vieną klausimą

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda negirdi savo piliečių, interviu "RuBaltic" sakė Druskininkų sanatorijos "Belorus" vyriausiasis gydytojas Ilja Epifanovas.

  Interviu Epifanovas pažymėjo, kad oficialus Vilnius dalyvavo sankcijų sanatorijai įvedime.

  "Mes juk kreipėmės į kitus bankus, teiravomės dėl galimybės atidaryti sąskaitas juose. Tai SEB bankas, Medicinos bankas ir kiti. Visi jie atsisakė, nurodydami būtinybę gauti atitinkamų Lietuvos Respublikos valdymo struktūrų paaiškinimus apie mūsų padėtį", — sakė jis.

  Gydytojas taip pat pažymėjo, kad ES sankcijos buvo įvestos Baltarusijos prezidento administracijoje veikiančiai Vyriausiajai ūkio valdybai, tačiau sanatorija niekada nepriklausė ir nepriklauso šiai įstaigai.

  "Mes neturime nieko bendro su ja. Todėl ES sankcijos neturėtų būti taikomos mums", — sakė vyriausiasis gydytojas.

  Jis papasakojo, kad dabar "Swedbank" yra iškeltas ieškinys, kuriuo sanatorijos darbuotojai sieks panaikinti teismo sprendimą. Jis taip pat pažymėjo, kad jau yra oficialių dokumentų, įrodančių "Swedbank" sprendimo neteisėtumą.

  "Norėčiau pasakyti nedidelę pastabą: sausio 20 dieną sanatorijos kolektyvas parengė peticiją, adresuotą Lietuvos prezidentui, ministrei pirmininkei, Seimo pirmininkei, parlamentinėms komisijoms. Šį dokumentą pasirašė 371 darbuotojas. Nuo tada mes gavome tik oficialų prezidento atsakymą. Pabrėžiu, tai oficialus atrašymas! Nėra jokio tikslumo, nėra atsakymų į pateiktus klausimus. Tai yra, Nausėda negirdi savo žmonių, Lietuvos Respublikos piliečių. Tuo tarpu kaimyninės šalies prezidentas juos išklausė, nors mes tiesiogiai į jį nesikreipėme", — sakė jis.

  Kalbama apie Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką, kuris kalbėdamas Baltarusijos nacionalinėje asamblėjoje pasakė, kad paprašys vyriausybės nedelsiant grįžti prie šios problemos ir ją išspręsti priimant atitinkamą sprendimą arba pateikiant jį prezidentui peržiūrėti.

  Epifanovas pažymėjo, kad sanatorija yra Baltarusijos valstybės nuosavybė, tačiau kartu ji yra Lietuvos ekonominis subjektas, laikosi jos įstatymų, dirba jos jurisdikcijoje.

  "Visi mūsų darbuotojai — arba Lietuvos piliečiai, arba baltarusiai (jų yra labai mažai), turintys visus reikiamus legalaus įdarbinimo dokumentus Lietuvos teritorijoje", — pridūrė Epifanovas.

  Padėtis su "Belorus" sanatorija

  Atvejis su "Belorus" sanatorija yra pirmas Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įmonei taikomos tarptautinės sankcijos.

  Anksčiau "Swedbank" įšaldė "Belorus" sanatorijos Druskininkuose sąskaitas dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijos valdžios institucijoms įsigaliojimo, kaip rezultatas darbuotojai liko be atlyginimų. Daugelis jų prarado vienintelį pajamų šaltinį.

  Lietuvos Seimas nusprendė, kad Lietuvos įmonėms, kurioms taikomos ES sankcijos, nemokamos prastovų subsidijos. Tuo metu iš darbo išeinantys organizacijos darbuotojai gali gauti vienkartinę tikslinę išmoką. Užimtumo tarnyba taip pat paskelbė nutraukusi valstybės finansinę paramą, teikiamą karantino ir ekstremalių situacijų laikotarpiu "Belorus" sanatorijai.

  Įstaigos darbuotojai surengė keletą protestų ir kreipėsi į teismą.

  Anksčiau Druskininkų meras Ričardas Malinauskas pateikė ištrauką iš oficialaus Teisingumo ministerijos ir Baltarusijos valstybinio turto komiteto laiško apie tai, kad "Belorus" sanatorijos steigėjas Lietuvoje nėra ta institucija, kuriai taikomos sankcijos.

  Temos:
  Situacija aplink "Belorus" sanatoriją Druskininkuose (36)

  Dar šia tema

  Lietuvoje teigiama, kad "Belorus" sanatorijos įkūrėjui sankcijos netaikomos
  "Belorus" sanatorijos darbuotojai teisme pareikalaus Landsbergio atsiprašymo
  Analitikas pasamprotavo, kaip Lietuva palieka bedarbius likimo valiai
  Tegai:
  Sanatorija "Belorus", Aleksandras Lukašenka, Baltarusija, Gitanas Nausėda, Lietuva

  Svarbiausios temos