08:38 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Šimonytė apie rudenį vykusių Seimo rinkimų rezultatus sakė, kad tie, kuriems nepatinka ši valdžia, per kitus rinkimus galės išsirinkti tuos, kurie patiks

  VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Lietuvos politikai sureagavo į ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės žodžius apie nepasitenkinimą dabartine šalies valdžia.

  Anksčiau vyriausybės vadovė sakė, kad tie, kuriems nepatinka komitetų pirmininkai, ministras pirmininkas ir ministrai, gali rinktis kitus atstovus per 2024 metų rinkimus.

  "Ilgai laukti nereikėjo! Po rinkimų praėjo vos 4 mėn., o konservatorių lyderė I. Šimonytė visus mus pasiuntė ant trijų raidžių! Jei būtu 2009 m. tai matyt kulkomis, kaip prie Seimo sausio 19 d., sušaudytu!" — socialiniuose tinkluose rašė Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

  Partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" narys, parlamentaras Dainius Gaižauskas mano, kad Seimo rinkimai gali įvykti anksčiau, nei tikisi Šimonytė.

  "Tai buvo Premjerės žodis. Dėkojame Premjerei", — Facebook rašė Seimo narys, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  Lietuvos Seimo rinkimai vyko 2020 metų rudenį. Pergalę iškovojo konservatoriai, gavę 50 mandatų. "Valstiečiai" užėmė antrąją vietą ir pateko į opoziciją.

  Be to, "Liberalų sąjūdis" pateko tarp lyderių — partija gavo 13 mandatų. Šiek tiek mažiau vietų (11) atiteko Laisvės partijai, kuriai tai buvo pirmieji Seimo rinkimai. Dar dešimt mandatų turi Darbo partija.

  LLRA-KŠS nepavyko įveikti penkių procentų barjero.

  Konservatoriai sudarė koaliciją su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija. Ministre pirmininke tapo Ingrida Šimonytė, o Seimo pirmininke — Viktorija Čmilytė-Nielsen.

  Dar šia tema

  Liberalai su SAM vadovu aptarė karantino daromą žalą
  Veryga piktinasi antigenų tyrimų pristatymo į šalį greičiu
  Tegai:
  Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos