10:54 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Sysas pažymėjo, kad dauguma Vyriausybės siūlomų įstatymo projektų dar nėra įregistruoti, nors Seimo pavasario sesija prasideda jau rytoj

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Lietuvos socialdemokratų partija sukritikavo naujosios Vyriausybės pasiruošimą Seimo pavasario sesijai.

  Antradienį seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija surengė spaudos konferenciją, kurioje apžvelgė Vyriausybės programos įgyvendinimo planą. 

  Praėjusią savaitę ministrų kabinetas paskelbė kadencijos darbo plano projektą. Šie dokumentai taps pagrindu planuojant 2022 metų valstybės biudžeto projektą. Pagal jį taip pat bus atnaujintas ir papildytas 2021–2030 mėtų nacionalinis pažangos planas. 

  Komentuodamas Vyriausybės programos įgyvendinimo planą, LSDP frakcijos narys Julius Sabatauskas pareiškė, kad Vyriausybė neturi idėjų, kaip tinkamai susistatyti prioritetus.

  "Iš plano matome, kad Vyriausybei trūksta ambicijų, idėjų ir gebėjimų tinkamai nusistatyti prioritetus, kuriais būtų sprendžiamos esminės šalies ir jos žmonių problemos. Apibendrinant parengtą priemonių planą, galima jausti tam tikrą praeities kvapą, kadangi šis priemonių planas greičiausiai buvo ištrauktas iš apdulkėjusių 2008–2012 metų kadencijos priemonių, sumaišius likučius su smulkesniais ir neretai jau veikiančiais pasiūlymais", — sakė Sabatauskas.

  Jis sako pastebintis, kad plane yra net jau įgyvendinti tikslai.

  "Programoje mes galime sutikti tokių priemonių kaip "steigti Inovacijų agentūrą", o tai jau egzistuoja ir veikia taip Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, Versli Lietuva, Investuok Lietuvoje ir taip toliau", — vardijo Sabatauskas.

  Tuo tarpu LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Sysas pažymėjo, jog dauguma Vyriausybės siūlomų įstatymo projektų dar nėra įregistruoti, nors Seimo pavasario sesija prasideda jau kovo 10 dieną.

  "Didžioji dalis pateiktų projektų yra išvis neregistruotų. Dar tiek daug neregistruotų įstatymų man neteko pradedant sesiją matyti. Iš registruotų projektų didesnę dalį sudaro senosios Vyriausybės įstatymų projektai. Tada darau išvadą, galbūt tai yra nuotolinio darbo rezultatai? Ar Vyriausybė ir jos komanda — ar tai jų neveiklumas ar abejingumas?" — retoriškai klausė Sysas.

  Vyriausybės programos įgyvendinimo plane jis nepamatė socialinių problemų sprendimo būdų ir planų, kaip reikės atsigauti po COVID-19 pandemijos. Pasak Syso, vienintelis konkretesnis punktas, paliesiantis gyventojų kokybės klausimą, tai valstybės pareigūnų, savivaldybių ir biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginė alga — vadinamasis koeficientas. 

  Sysas taip pat pasigenda numatytų finansinių priemonių, kuriomis Vyriausybė įgyvendintų savo tikslus.

  "Žiūrint konkrečiai į nuostatų įgyvendinimo planus, juos įgyvendinti reikia turėti stiprias finansines galimybes. Tai apie mokestinius įstatymus geriau nekalbėti, nes nieko, bent jau šioje pavasario sesijoje, nesimato", — stebėjosi Sysas.

  Vyriausybės programos įgyvendinimo planas bus tvirtinamas kovo 10 dieną.

  Dar šia tema

  Stambulo konvencijos klausimas: kodėl Lietuvoje kritikos sulaukė kunigas
  Čmilytė-Nielsen apibendrino Seimo 100 dienų darbo rezultatus
  Vaivorykštinė Vakarų pelkė. Ar Lietuvoje pakankamai jėgų, neleisiančių nuskęsti?
  Aurelijus Veryga pajuokavo, kad jis neteko "išminties"
  Niekas Lietuvos nekvietė, bet ji nuvyko: ką Seimo narys veiks Tbilisyje
  "Buvo karšta": vieno Seimo komiteto posėdyje pasireiškė chuliganizmas
  Tegai:
  Seimas, vyriausybė, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), socialdemokratai

  Svarbiausios temos