05:01 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Seimo valdyba viešu pareiškimu įvertino visuomenininkų iniciatyva surinktus ir Seimo pirmininkei įteiktus per 360 tūkstančių piliečių parašų, raginančių trauktis Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininką Tomą Vytautą Raskevičių iš einamų pareigų

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Seimo valdyba paragino parašus dėl Žmogaus teisių komiteto pirmininko Tomo Vytauto Raskevičiaus rinkusius visuomenininkus rengti peticijas taip, kaip numato Peticijų įstatymas. 

  Tokią sprendimo formuluotę pateikė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

  Seimo valdyba viešu pareiškimu įvertino visuomenininkų iniciatyva surinktus ir Seimo pirmininkei įteiktus per 360 tūkstančių piliečių parašų, raginančių trauktis Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininką, Laisvės partijai priklausantį Raskevičių iš einamų pareigų.

  Parlamentarų nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė — Seimo pirmininkė siūlė "nevadinti to parašais, nes parašų ten nėra". Seimo vicepirmininkas Jonas Jarutis tvirtino, kad visuomenė turi teisę reikšti savo nuomonę įvairiomis formomis, ar tai būtų referendumas, ar peticija.

  Seimo vicepirmininkas Julius Sabatauskas pažymėjo, kad Seimas formuoja savo padalinius, komitetus Statuto nustatyta tvarka, o Seimui įteikti parašai — tai žinia Seimui, ką galvoja dalis visuomenės.

  Anksčiau pranešta, kad Seimui siūloma keisti Peticijų įstatymą nustatant šiai iniciatyvai naujus reikalavimus. Jei peticija bus surašyta neaiškiai ir nesuprantamai, ji nebus nagrinėjama. 

  Vasario 23 dieną akciją prieš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininką organizavę piliečiai Seimo vadovei Viktorijai Čmilytei-Nielsen įteikė, jų teigimu, per 300 tūkst. žmonių parašų, kad Raskevičius būtų atleistas. Ji padarė prielaidą, kad prie parašų prieš Raskevičių rinkimo galėjo prisidėti ir "valstiečiai".

  Savo ruožtu Karbauskis tai paneigė. Kreipdamasis į Seimo pirmininkę jis rašė, jog minėto kreipimosi autoriai nesikreipė į LVŽS dėl parašų rinkimo ir tas milžiniškas parašų kiekis atsirado ne opozicinių partijų pastangomis, o žmonėms reaguojant į problemas, išdėstytas kreipimosi tekste.

  Dar šia tema

  Tauta prieš "žydrųjų" diktatūrą — kaip visuomenė priima LGBT darbotvarkę Seime
  Ministrė Lietuvoje užstojo bendrapartietį, iš kurio reikalaujama atimti postą
  Sėsk ir užsičiaupk: Lietuvos konservatoriai jau atvirai šiurkštūs su rinkėjais
  Nubaustas vilnietis, Facebook'e raginęs susidoroti su Tomu Raskevičiumi
  Tegai:
  peticija, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Tomas Vytautas Raskevičius

  Svarbiausios temos