20:42 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Diplomatinė atstovybė pažymėjo, kad šis Lietuvos teismo sprendimas yra "apgailėtinas", o pati baudžiamoji byla yra politizuota

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Rusijos ambasada Lietuvoje sureagavo į Apeliacinio teismo sprendimą dar 20 dienų laikyti areštinėje buvusį TSRS kariuomenės pulkininką, Rusijos kariuomenės atsargos pulkininką Jurijų Melį.

  Lietuvoje jis buvo nuteistas byloje dėl 1991 metų sausio 13 dienos įvykių prie Vilniaus televizijos bokšto. Ambasada pažymėjo, kad šis sprendimas yra "apgailėtinas", o pati byla yra politizuota.

  "Apmaudu, kad teismas nusprendė pratęsti Rusijos piliečio J. Melio, atliekančio laisvės atėmimo bausmę politizuotoje "Sausio 13-osios byloje", arešto terminą. Mes tikimės, kad jis bus greitai paleistas ir grįš į savo gimtinę", — Twitter pranešė ambasada.

  Sausio 13-osios įvykių Vilniuje byla

  1991-ųjų sausio 13-osios naktį prie Vilniaus televizijos bokšto įvyko ginkluotas susirėmimas. Lietuva be įrodymų tvirtina, kad tai pradėjo sovietų kariai. Per susirėmimus daugiau nei dešimt žmonių žuvo ir daugiau nei 600 buvo sužeisti.

  Anksčiau Lietuvos teismas apkaltino 67 žmones. Asmeniškai buvo teisiamas tik Rusijos kariuomenės atsargos pulkininkas Jurijus Melis ir buvęs kariškis Genadijus Ivanovas, jiems skirta atitinkamai septynerių ir ketverių metų laisvės atėmimo bausmė.

  Įskaitant Melio areštinėje praleistą laiką, jo bausmės terminas baigsis 2021 metų kovo 12 dieną. Prokuratūra byloje reikalauja dar trejiems metams padidinti bendrą nuteistajam paskirtą laisvės atėmimo bausmę, o pats nuteistasis reikalauja išteisinti arba sušvelninti bausmę.

  Rusijoje teismo procesas "Sausio 13-osios byloje" vadinamas "gėdingu procesu". Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Vilnius savo veiksmais prieštarauja teisiniam pagrindui ir taiko įstatymus "atgaline data".

  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
  © Sputnik
  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje

  Dar šia tema

  Dezinformacijos sargyboje: lietuviai bus "išgelbėti" nuo nereikalingos tiesos
  Paleckio byloje baigta liudytojų apklausa
  Bilotaitė su JK ambasadoriumi aptarė Rusijos veiksmus "Sausio 13-osios byloje"
  Tegai:
  areštas, Jurijus Melis, Sausio 13-osios byla

  Svarbiausios temos