09:18 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Trečiadienį parlamentas susirinko į pirmąjį pavasario sesijos posėdį, kuriame politikas pasidalijo savo nuomone

  VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas, konservatorius Mykolas Majauskas pirmajame Lietuvos Seimo pavasario sesijos posėdyje pareiškė, kad opozicinių frakcijų siūlymas įtrauktas į parlamento darbotvarkę tik kaip "mandagumo gestas".

  "Atkreipsiu dėmesį, kad posėdžio darbotvarkėje yra įtraukta eilė opozicinių frakcijų siūlymų, kurie nebūtinai atspindi vyriausybės poziciją, ir Vyriausybės nuomonę, Vyriausybės darbų programą. Ir čia aš norėčiau kreiptis į žiniasklaidos atstovus, siekiant suvaldyti ekspektacijas, nes tie siūlymai yra įtraukiami į darbotvarkę kaip mandagumo gestas, diskusijos su opozicinėmis frakcijomis", — pasakė deputatas.

  Majauskas pridūrė, kad tai nereiškia, jog jie bus svarstomi komitetuose ir kad jie bus priimti. Jis pabrėžė, kad "tokia yra pozicija".

  Konservatoriaus pareiškimas sukėlė opozicijos pasipiktinimą. "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" frakcijos Facebook paskyroje jie parašė, kad Majauskas "pasveikino" opoziciją su pavasario sesijos pradžia.

  "Tai demokratijos ir konstruktyvaus Seimo darbo imitacija pagal konservatorius. Tokia nepagarba išrinktiems Tautos atstovams negali būti toleruojama", — pareiškė LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

  Į šį konservatoriaus išsakytą pareiškimą sureagavo ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Remigijus Žemaitatis. Jis paragino Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen sureaguoti ir kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją.

  Savo ruožtu Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Sysas, komentuodamas Majausko žodžius, pareiškė, kad "nereikia taip atvirai reikšti savo jausmus".

  Seimo pavasario sesija prasidėjo kovo 10 dieną.

  Dar šia tema

  Išrinktas Mišrios Lietuvos Seimo narių grupės seniūnas
  Nausėda paragino Seimą pateikti naujų idėjų kovai su COVID-19
  Tegai:
  Lietuva, opozicija, Mykolas Majauskas, Seimas

  Svarbiausios temos