11:15 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalys aptarė vakcinavimo eigą, regioninį saugumą, ES Rytų partnerystės politiką ir Astravo AE projektą

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį dalyvavo nuotoliniame vaizdo pokalbyje su Norvegijos Karalystės ambasadoriumi O. T. Horpestadu ir aptarė dvišalių santykių raidą.

  "Jau keletą mėnesių pagrindinis Vyriausybės rūpestis yra vakcinavimas ir jo greitis. Vertiname Europos Komisijos daroma spaudimą vakcinų gamintojams, kad jie laikytųsi sutartinių įsipareigojimų ir padidintų tiekimo skaidrumą", — premjerę cituoja spaudos tarnyba.

  Šimonytė padėkojo už Norvegijos paramą Lietuvai per Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinius mechanizmus. Pabrėžtas Norvegijos indėlis į regioninį saugumą: kariai dalyvauja eFP batalione Rukloje, NATO oro policijos misijose, kartu vykdomas Lietuvos kariuomenės modernizavimo projektas NASAMS.  

  Pažymėta, kad Lietuva nuosekliai remia ES Rytų partnerystės politiką, kuri išlieka prioritetine Lietuvos užsienio politikos kryptimi. Tikimasi Norvegijos pagalbos Rytų partnerystės regiono reformoms, kurios padėtų Rytų partneriams užtikrinti europinę integraciją.

  Kalbant apie energetinį saugumą pažymėta, kad Astravo AE projekte "vyrauja politiniai interesai, nustelbdami branduolinės saugos ir aplinkosaugos argumentus, neatsižvelgiama į Baltarusijos žmonių bei kaimyninių valstybių teisę į saugią aplinką".

  Ginčas dėl BelAE

  Vilnius nuo pat pradžių kritikavo Baltarusiją dėl elektrinės statybos, priekaištaudamas jai dėl "nesaugumo", nors objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų susijusių institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Anksčiau Baltarusijos energetikos ministerija pareiškė, kad vietoj produktyvaus dialogo Lietuva ir toliau "išpučia BelAE grėsmę Europai" ir sąmoningai tarptautinėse platformose propaguoja prieš Baltarusiją nukreiptą retoriką.

  Tegai:
  Norvegija, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos