10:46 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Lietuvos vadovo, suvienyta Ukrainos ortodoksų bažnyčia, atsiskyrusi nuo Maskvos patriarchato, yra “nepriklausomos Ukrainos dvasios  išraiška"

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė oficialaus vizito metu susitiko su Ukrainos ortodoksų bažnyčios vadovu metropolitu Epifanijumi, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Лидер Православной церкви Украины Епифаний Думенко, президент Литвы Гитанас Науседа и его жена Диана
  Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė su Ukrainos ortodoksų bažnyčios vadovu metropolitu Epifanijumi

  Prezidento teigimu, prieš dvejus metus įkurta suvienyta Ukrainos ortodoksų bažnyčia, atsiskyrusi nuo Maskvos patriarchato, yra “nepriklausomos Ukrainos dvasios išraiška". 

  "Tikiu, kad Jūs esate dvasinis ramstis tiek Ukrainos žmonėms, tiek nepriklausomai Ukrainai. Žmonėms nepaprastai svarbu išlaikyti dvasinę tvirtybę ir vienybę šaliai nelengvu metu", – sakė šalies vadovas susitikime, pabrėždamas, kad Lietuva nuosekliai ir tvirtai remia Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą. 

  2018 metais tuometinio Ukrainos prezidento Petro Porošenkos ir Konstantinopolio patriarchato iniciatyva Kijeve buvo surengta "autokefalinė suvienijimo taryba", kurioje dvi schizmatinės organizacijos sukūrė vieną schizmatinę struktūrą - vadinamąją Ukrainos stačiatikių bažnyčią, kuri iš Konstantinopolio patriarcho Bartolomėjaus gavo "autokefalijos" (nepriklausomybės) tomosą.

  Dar šia tema

  Lietuvos prezidentas atvežė į Ukrainą "europines perspektyvas"
  Diana Nausėdienė su Jelena Zelenskaja apsilankė dailės muziejuje
  Lietuvos prezidentas, premjerė ir Seimo pirmininkė skiepysis "AstraZeneca" vakcina
  Lietuvos prezidentas atėjo į Ukrainos Radą su Astravo AE ir rusofobija
  Tegai:
  Ukraina, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos