13:11 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2007
 • RUB92.0836
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ji priminė, kad tiek JAV vyriausybė, tiek EŽTT pripažino,  Lietuvos teritorijoje buvo CŽV kalėjimas

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Buvusi Seimo narė ir buvusi teisėja Neringa Venckienė apkaltino buvusį valstybės vadovą Valdą Adamkų melu apie slaptą CŽV kalėjimą respublikos teritorijoje.

  "Ko norėti ir tikėtis iš kitų Lietuvos piliečių, jeigu asmuo, buvęs Lietuvos Respublikos Prezidentu, viešai meluoja? Buvęs Prezidentas Valdas Adamkus pareiškė esąs tikras, kad Lietuvoje neveikė slaptas CŽV kalėjimas. Tiek Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybė, tiek Europos Žmogaus Teisių Teismas pripažino, kad Lietuvoje buvo CŽV kalėjimas, skirtas įtariamų terorizmu asmenų laikymui ir kankinimui", – parašė ji savo paskyroje Facebook

  Venckienė jau ne pirmą kartą primena, kad Lietuvoje buvo CŽV kalėjimas. Prieš tai ji iškėlė klausimą, kad jos išlaikymui buvo skirti milijonai dolerių, tačiau neaišku, "kas davė leidimą CŽV kalėjimui Lietuvoje ir kas ėmė tuos milijonus dolerių iš JAV".

  Tuo laikotarpiu, kai kalėjimas galėjo egzistuoti, Lietuvai vadovavo Adamkus.

  2019 metų pavasarį Strasbūro teismas pripažino, kad Lietuvoje 2005–2006 metais veikė slaptas CŽV kalėjimas, kuriame buvo laikomi ir kankinami terorizmu įtariami žmonės. Teismas taip pat padarė išvadą, kad Lietuvos valdžios institucijos žinojo apie netinkamą elgesį su žmonėmis.
  Lietuva bandė apskųsti EŽTT sprendimą, tačiau skundas buvo atmestas.

  Dar šia tema

  Rusijoje papasakota apie CŽV dalyvavimą 1991 metų įvykiuose Lietuvoje
  Lietuva ir CŽV sugadino Rusijos opoziciją
  Įvardyti Latvijos CŽV agentų, kovojusių su TSRS dėl Vokietijos, vardai
  Tegai:
  CŽV kalėjimas, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos