06:10 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ministrų kabinetas ir savivaldybės nusprendė derinti tarpusavio interesus ir įgyvendinti decentralizavimo principą sprendžiant vietos problemas

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo Vyriausybės ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) susitarimo dėl dvišalio bendradarbiavimo pasirašymo ceremonijoje, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  "Rezultatas, kurio siekiame, — tai stipri savivalda ir svarbus partneris siekiant pažangos valstybės politikos srityse. To pasiekti galime stiprindami dialogą ir bendradarbiavimą su savivalda, derindami tarpusavio interesus, priimdami sprendimus, mažinančius ekonominius ir paslaugų kokybės skirtumus tarp savivaldybių", — pareiškė Šimonytė.

  Vyriausybė ir LSA susitarė tęsti ir užtikrinti nuolatinę Vyriausybės ir LSA dvišalės komisijos veiklą. Susitarime nustatyta, kad šios komisijos užduotis yra svarstyti ir teikti pasiūlymus valstybės ir savivaldybių institucijoms svarbiais valstybei ir savivaldybėms klausimais, koordinuoti veiksmus, derinti  Vyriausybės ir savivaldybių interesus siekiant subsidiarumo principo įgyvendinimo ir pažangos valstybės politikos srityse.

  Dvišalė komisija sudaroma iš Vyriausybės narių ir LSA atstovų: Ministro Pirmininko, finansų ministro, ekonomikos ir inovacijų  ministro, vidaus reikalų ministro, LSA prezidento ir LSA tarybos paskirtų 3 šios asociacijos narių. 

  Tegai:
  Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos