10:45 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ambasados pareigūnams buvo liepta išvykti iš šalies per 72 valandas. Bulgarijos užsienio reikalų ministerija teigia gavusi informaciją apie diplomatų veiklą, kuri neva nesuderinama su Vienos konvencija

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Bulgarijos užsienio reikalų ministerija pareikalavo iš Rusijos ambasados ​​Sofijoje, kad du persona non grata paskelbti Rusijos diplomatai išvyktų iš šalies per 72 valandas, pareiškė ministerijos vadovė Jekaterina Zacharijeva. Apie tai praneša RIA Novosti.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas
  © Photo : Пресс-служба МИД РФ

  "Gavome laišką iš prokuratūros, kad šie diplomatai vykdo su Vienos konvencija nesuderinamą veiklą", — pridūrė ministrė.

  Bulgarijos generalinė prokuratūra anksčiau paskelbė apie ikiteisminio proceso pradžią asmenų, įtariamų "šnipinėjimu Rusijai", atžvilgiu.

  Tyrimo metu nustatyta, kad du Rusijos piliečiai vykdė nereglamentuotą žvalgybos veiklą, nesuderinamą dvišalių santykių ribose.

  Kaip anksčiau nurodė Rusijos ambasada, ji tikisi, kad tyrimas šnipinėjimo byloje Bulgarijoje bus depolitizuotas, o spekuliacijos dėl tariamo Rusijos dalyvavimo bus nutrauktos. Pareiškime pažymėta, kad "tarptautinės padėties komplikavimo sąlygomis" akivaizdžiai bandoma "nenuilstamai" įkalti pleištą į Rusijos ir Bulgarijos dialogą ir dar kartą demonizuoti Rusiją.

  Tegai:
  Bulgarija, Rusija, diplomatai

  Svarbiausios temos