01:21 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltijos šaliai būtų naudingiau bendradarbiauti su Pekinu nei tarnauti Vašingtonui, mano ekspertas Sergejus Sanakojevas

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. JAV bando sukurti tam tikrą frontą, kad galėtų susidoroti su Kinija ir įtraukti į jį savo satelitus, tarp jų ir iš Baltijos šalių, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos ir Kinijos analitikos centro vadovas Sergejus Sanakojevas.

  Kinijos vyriausybė įvedė sankcijas dešimčiai parlamentarų, mokslininkų ir politikų iš ES. Tarp jų buvo ir Lietuvos atstovė — Seimo narė Dovilė Šakalienė. Sankcijos skiriamos dėl kišimosi į Kinijos Sindziango autonominio regiono vidaus reikalus.

  Patikslinama, kad apribojimai taikomi ir keturiems Europos Sąjungos juridiniams asmenims.

  "Jie [satelitai] bando įsiteikti, greičiausiai, savo hegemonui, savo lyderei [JAV], ir štai įsivelia į tokią konfrontaciją su Kinija. Tai yra visiškai neproduktyvu vien todėl, kad, skirtingai nei JAV, Kinija siūlo atviresnę darbotvarkę, suprantamesnę ir paremtą tarptautine teise... <...> Todėl galima tik apgailestauti, kad Lietuva pasirinko ne tą stovyklą, nes atviras bendradarbiavimas su Kinija atneštų daug daugiau naudos nei tarnavimas pasiskelbusiam hegemonui", — sakė jis.

  Pasak Sanakojevo, Kinija visada veidrodiniu būdu atsakydavo į priemones, kurių buvo imtasi prieš pačią Kiniją.

  "Paprastai Kinija gana griežtai reaguoja į tokius išpuolius ir demonstratyviai parodo, kad jiems nėra naudinga tęsti tokius santykius", — apibendrino jis.

  Lietuva palaiko Taivano ir kitų Kinijos regionų, kuriuose stiprios separatistinės nuotaikos (Honkongas, Tibetas), autonomiją. Vakarų kolegų siūlymu Vilnius ne kartą bandė išmokyti Pekiną "demokratijos". Tuo pat metu respublikos valdžia tikisi glaudesnio bendradarbiavimo su Kinija ekonominėje srityje.

  Be to, Lietuvos politikai vis dažniau ėmė skelbti, kad Kinija kelia "pavojų" respublikai. Jie reguliariai įžvelgia "grėsmę" Kinijos investicijose.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pažymėjo, jog Maskva pripažįsta, kad "pasaulyje yra tik viena Kinija, Kinijos Liaudies Respublikos vyriausybė yra vienintelė teisėta vyriausybė, atstovaujanti visai Kinijai, o Taivanas yra neatsiejama Kinijos dalis".

  Dar šia tema

  Seime norima pakeisti viešųjų pirkimų taisykles, akcentuojant nacionalinį saugumą
  Iš trijų Baltijos šalių lietuviai labiausiai nusiteikę ieškoti naujų eksporto rinkų
  Nusispjauti į Kiniją. Lietuva renkasi Taivaną
  Tegai:
  Baltijos šalys, Lietuva, JAV, Kinija

  Svarbiausios temos