05:27 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (639)

  Vokietija bandys ieškoti kompromisų ir nusileisti amerikiečiams, kad galėtų įgyvendinti projektą, mano ekspertas Aleksandras Kamkinas

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Amerikiečiai neketina palengvinti savo spaudimo ir stengsis sustabdyti "Nord Stream-2" dujotiekio statybas, tokios politikos sustiprinimas gali sukelti kai kurių bendrovių pasitraukimą iš konsorciumo, o tai neigiamai paveiks projekto baigimo terminą, RIA Novosti pranešė Rusijos mokslų akademijos Europos instituto Vokietijos studijų centro tyrėjas Aleksandras Kamkinas.

  JAV Valstybės departamentas trečiadienį pranešė, kad valstybės sekretorius Entonis Blinkenas susitikime su Vokietijos užsienio reikalų ministru Heiku Masu paskelbė apie JAV prieštaravimus dėl "Nord Stream-2" dujotiekio. Jis pabrėžė JAV siekį bendradarbiauti su sąjungininkais ir partneriais kovojant su Rusijos bandymais pakenkti "kolektyviniam saugumui" ir šiuo atžvilgiu pažymėjo, kad JAV priešinasi projektui.

  "Amerikiečiai neketina susilpninti spaudimo dėl sankcijų, ir iš tiesų projekto sustabdymas ("Nord Stream-2") yra vienas kertinių (prezidento Džo) Baideno administracijos užsienio politikos akmenų. Čia mes matome tęstinumą. Žinoma, šis klausimas yra nesutarimų ar konfliktų tarp JAV ir Vokietijos taškas. Vokietija iš visų jėgų bando apginti savo teisę įgyvendinti šį projektą... Tačiau Amerikos sankcijų pavojus — būtent ekstrateritorinio pobūdžio, todėl padidėjęs JAV spaudimas gali sukelti tam tikrų bendrovių pasitraukimą iš konsorciumo, ką pastebėjome pastaraisiais metais. Tai savo ruožtu gali neigiamai paveikti projekto baigimo laiką", — teigė ekspertas.

  Šiuo atžvilgiu agentūros pašnekovas neatmetė, kad Vokietija bandys ieškoti kompromisų ir nusileisti amerikiečiams, kad galėtų įgyvendinti projektą, nes jo sustabdymas ne tik sukels rimtą finansinę žalą visiems dalyviams, tačiau tai taip pat sukels "didžiules reputacijos išlaidas" Vokietijai.

  Anot eksperto, vis dar sunku nuspėti, apie kokius nuolaiiavimus ir kompromisus galima kalbėti. Kaip mano agentūros pašnekovas, galbūt Vokietija pradės finansuoti Amerikos SGD importo į Europą terminalo statybą, kaip anksčiau pranešė žiniasklaida.

  JAV vėl kreipėsi į visas įmones, dalyvaujančias "Nord Stream-2" statybose. JAV valstybės sekretorius teigė, kad tokioms įmonėms gresia JAV sankcijos, ir pareikalavo, kad jos nustotų tai dirbti. Reaguodami į Blinkeno pareiškimus, "Uniper" ir "OMV" koncernai, dalyvaujantys "Nord Stream-2" projekte, palaikė dujotiekio pusę. "OMV" pabrėžė ekonominį "Nord Stream-2" projekto pobūdį, dujotiekio svarbą tiekimo saugumui ir Europos konkurencingumui, "Uniper" įsitikinęs, kad projektas bus baigtas.

  Projektas apima dviejų dujotiekio, kurio bendras pajėgumas siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, linijų statybą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, siekiančios tiekti savo suskystintas gamtines dujas į ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys, įskaitant Lietuvą. Valstijos 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte.

  Rusijos Federacija ne kartą pareiškė, kad šis projektas yra komercinis ir naudingas Europai. Vokietija pasisako už dujotiekio užbaigimą ir atmeta vienašališkas ekstrateritorines JAV sankcijas.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (639)

  Dar šia tema

  "Apmaudus projektas": Landsbergis pasiūlė užšaldyti "Nord Stream-2"
  Ukrainoje įvardyta kritinė "Nord Stream-2" paleidimo pasekmė
  Ekspertas: Lietuvos pareiškimai apie "Nord Stream-2" Vokietijoje prilygsta įžūlumui
  Tegai:
  Vokietija, JAV, Nord Stream-2, Rusija

  Svarbiausios temos