05:52 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos krašto apsaugos ministras nuotoliniame susitikime aptarė bendradarbiavimo klausimus su kolege iš Danijos

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas padėkojo Danijai už jos indėlį į regioninį saugumą. Apie tai pranešė KAM spaudos tarnyba.

  Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas
  © Sputnik / Владимир Трефилов

  Pasak jo, sąjungininkų pajėgų buvimas regione yra ypač svarbus.

  Kovo 23 dieną Anušauskas nuotoliniu būdu susitiko su savo kolege iš Danijos Trine Bramsen. Šalys aptarė bendradarbiavimo klausimus.

  Lietuvos ministras pabrėžė, kad gynybos stiprinimas, finansavimo ir pajėgumų didinimas yra Lietuvos Vyriausybės prioritetas, ir tai, kad Lietuva vienareikšmiškai pasisako už tvirtą transatlantinį ryšį bei NATO pajėgų buvimą Lietuvoje.

  "Sąjungininkų pajėgų buvimas regione yra ypatingai svarbus, todėl labai vertiname Danijos indėlį į regioninį saugumą. Didžiuojamės danų lyderyste NATO pajėgų integravimo vienete Vilniuje", — pasakė Anušauskas.

  Vilniuje įsteigtam NATO pajėgų integravimo vienetui šiuo metu vadovauja būtent Danijos kariuomenės pulkininkas Jakobas Sogardas Larsenas.

  Danijos Karalystė 2020 metais skyrė apie 200 karių NATO priešakinių pajėgų batalionui Estijoje, o tokia pati kontribucija planuojama ir 2022 metams.

  Danija aktyviai dalyvauja ir NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse — nauja danų karių rotacija į Šiaulius atvyks rugsėjį.

  Nuo pat Lietuvos kariuomenės kūrimosi pradžios Danija Lietuvai skyrė nuoseklią politinę bei praktinę paramą. Šiemet minimas Lietuvos–Danijos diplomatinių santykių 100-metis.

  NATO stiprina grupuotes prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Be to, Baltijos šalys ir Lenkija aktyviai sudaro gynybos sutartis su JAV didelėms sumoms, aiškindamos tai "Rusijos agresija", taip pat dislokuoja savo teritorijose Vakarų aljanso karinius kontingentus ir savarankiškai didina išlaidas karinei sferai.

  Tuo pačiu metu Maskva ne kartą pabrėžė, kad neketina pulti nė vienos šalies, ir Šiaurės Atlanto aljansas tai puikiai žino.

  Tegai:
  Danija, Lietuva, Krašto apsaugos ministerija (KAM)

  Svarbiausios temos