06:02 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (289)

  ES vyriausiasis atstovas trečiadienį atvyko į NATO būstinę Briuselyje, kad dalyvautų antrojoje NATO tarybos posėdžių užsienio reikalų ministrų lygiu dienoje, kurios metu bus aptarti aljanso santykiai su Rusija

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Europos diplomatijos vadovas Žozepas Borelis Rusiją pavadino "pavojinga kaimyne", tačiau paragino išlaikyti atvirus komunikacijos kanalus, kad būtų išspręsti abipusio intereso klausimai, rašo RIA Novosti.

  ES vyriausiasis atstovas trečiadienį atvyko į NATO būstinę Briuselyje, kad dalyvautų antrojoje NATO tarybos posėdžių užsienio reikalų ministrų lygiu dienoje, kurios metu bus aptarti aljanso santykiai su Rusija.

  "Turime aptarti bendravimo kanalus su Rusija. Rusija yra kaimynė, pavojinga kaimynė, tačiau turime su jais pasidalinti kai kuriais klausimais, kurie mums yra bendri, pavyzdžiui, branduolinis susitarimas su Iranu ar klimato kaita. Tačiau kartu turime sulaikyti ir priešintis Rusijai", — pareiškė jis.

  Rusijos ir Vakarų santykiai pablogėjo 2014 metais dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą. JAV, Europos Sąjunga ir Kanada apkaltino Maskvą kišimusi į Kijevo reikalus ir įvedė jai sankcijas. Rusijoje jie į tai atsakė maisto embargu, šalis pradėjo importo pakeitimo kursą, valdžios atstovai ne kartą sakė, kad kalbėtis sankcijomis yra neproduktyvu.

  Dabar Vakaruose skamba vis daugiau nuomonių apie būtinybę panaikinti ribojamąsias priemones, kurios labiausiai kenkia tiems, kas jas įveda.

   

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (289)
  Tegai:
  Rusija, Žosepas Borelis

  Svarbiausios temos