09:16 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (596)

  Prie straipsnio pridėtose nuotraukose galima pamatyti, kad žmonės su plakatais susirinko priešais diplomatinių atstovybių pastatus. Akcija vyksta keliuose Baltarusijos miestuose

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Baltarusijos gyventojai trečiadienį susirinko į piketus prie Lietuvos ir Lenkijos generalinių konsulatų Breste ir Gardine, kad išreikštų protestą prieš kišimąsi į šalies vidaus reikalus. Apie tai praneša agentūra "BelTA".

  Prie straipsnio pridėtose nuotraukose galima pamatyti, kad žmonės su plakatais susirinko priešais diplomatinių atstovybių pastatus. Tarp šūkių yra tokie: "Negalima perbraižyti Europos žemėlapio", "Lietuva yra politinių avantiūristų prieglobstis", "Lenkija, netapk politinių avantiūristų prieglobsčiu".

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, VRK duomenimis, surinkęs 80,1 proc. balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja, ir reikalauja derybų dėl valdžios perdavimo ir naujų rinkimų. Buvusi kandidatė netrukus po rinkimų išvyko į Lietuvą, kur iš anksto buvo išvežti jos vaikai.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą dėl raginimų perimti valdžią, Tichanovskaja yra jos figūrantė ir įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Kaip pareiškė Baltarusijos valdžia, Lietuva, Lenkija ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją. Taip pat apie aktyvų neigiamą Vilniaus kišimąsi į kaimyninės šalies reikalus pareiškė ir Rusijos valdžia.

  Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, anksčiau Lietuvos specialiosios tarnybos svarbiausiu metų politiniu įvykiu netoli respublikos pavadino politinę krizę Baltarusijoje. Tichanovskajai išvykus į Lietuvą, kaip teigiama pranešime, respublikoje pradėjo formuotis vienas iš opozicijos centrų.

  Lietuva atvirai remia Baltarusijos opoziciją, o šalies valdžia Tichanovskają ne kartą be teisinio pagrindo vadino kaimyninės šalies "lydere".

  Temos:
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (596)
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos