16:19 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Politologas įsitikinęs, kad šių šalių įstojimas į Šiaurės Atlanto aljansą gali sukelti konfliktą su Maskva, kurio niekas nenori

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Vokiečių politologas Aleksandras Raras paaiškino, kas trukdo Ukrainai ir Gruzijai įstoti į NATO. Apie tai jis pasakojo televizijos kanalo "Naš" eteryje.

  "Kalbant apie NATO, tai yra labai sunkus klausimas. Manau, kad be tam tikro ypatingo NATO ir Rusijos susitarimo Ukraina ar Gruzija negalės prisijungti prie šios organizacijos", — sakė ekspertas.

  Politologas įsitikinęs, kad šių šalių įstojimas į Šiaurės Atlanto aljansą gali sukelti konfliktą su Maskva, kurio niekas nenori. Kartu jis pažymėjo, kad Ukraina turi daugiau galimybių įstoti į Europos Sąjungą.

  "Bet tam reikia atlikti reformas", — padarė išvadą ekspertas.

  Aukščiausioji Rada 2014 metų gruodžio mėnesį pakeitė du įstatymus, kad būtų panaikintas Ukrainos kaip NATO nepriklausančios partnerės statusas. 2016 metų birželio mėnesį buvo priimtos papildomos pataisos, apibrėžiančios narystę NATO kaip šalies užsienio politikos tikslą.

  2019 metų vasario mėnesį Rada priėmė Konstitucijos pataisas ir įtvirtino prisijungimo prie Europos Sąjungos ir Šiaurės Atlanto aljanso kelią. Ukraina tapo šeštąja valstybe, gavusia NATO išplėstinių galimybių partnerystės dalyvės statusą. Anksčiau jį gavo Australija, Suomija, Gruzija, Jordanija ir Švedija.

  Dar šia tema

  Lenkija ir Ukraina ragina Baideną "nutraukti" "Nord Stream-2"
  Lietuva ir Ukraina įkurs bendrą darbo grupę Astravo AE klausimams
  Ukraina atskleidė savo atsparumo strategiją: 2025 metais visi nustebs
  Tegai:
  NATO, Gruzija, Ukraina, Vokietija

  Svarbiausios temos