13:49 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2007
 • RUB92.0836
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos užsienio reikalų ministras taip pat pažymėjo, kad aljansas turi labiau remti Ukrainą bei Gruziją

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje, praneša ministerijos spaudos tarnyba. 

  Susitikimas vyko kovo 23–24 dienomis. Ministrai aptarė Aljanso adaptaciją, Rusiją, situaciją Afganistane bei saugumo situaciją regione.

  "Lietuva remia NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo "NATO 2030" pasiūlymus, stiprinančius NATO kolektyvinę gynybą, politines konsultacijas, atsparumą bei modernizaciją. Aljansas turi labiau remti mūsų artimiausius partnerius ir draugus Ukrainoje bei Gruzijoje", — sakė Landsbergis.

  Bendroje sesijoje su Švedija, Suomija ir Europos Sąjungos Vyriausiuoju įgaliotiniu Žozepu Boreliu buvo aptartas vieningas Vakarų atsakas "į agresyvų Rusijos elgesį ir grėsmę euroatlantiniam saugumui". Susitikimuose pabrėžta, jog svarbu įdėmiai stebėti "augančią Rusijos karinę grėsmę NATO kaimynystėje", įskaitant gilėjančią Rusijos ir Baltarusijos karinę integraciją.

  Žozepas Borelis
  © Sputnik / Пресс-служба МИД РФ

  Pranešime teigiama, kad NATO, tęsdama adaptaciją, turi įgyvendinti jau sutartus sprendimus dėl gynybos ir atgrasymo priemonių Baltijos regione. Anot Landsbergio, Lietuva yra atvira dialogui NATO-Rusijos taryboje, tačiau atviras ir konstruktyvus dialogas galimas tik pasikeitus Rusijos elgesiui.

  Landsbergis kartu su Estijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais taip pat susitiko su JAV Valstybės sekretoriumi Entoniu Blinkenu. Susitikimo metu aptartas JAV ir Baltijos šalių bendradarbiavimas saugumo srityje, NATO atgrasymo ir gynybos priemonių stiprinimas bei tolesnė parama Rytų partneriams. 

  "Turime stiprinti demokratinio pasaulio vertybines pozicijas, telkdami sąjungininkų atsaką į autoritarinių režimų agresyvėjimą. Turime siekti pažangos žmogaus teisių ir demokratijos klausimais", — teigė Landsbergis.

  NATO stiprina karinės grupuotes prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Be to, Baltijos šalys aktyviai sudaro gynybos sutartis su JAV didelėms sumoms, aiškindamos tai "Rusijos agresija", taip pat dislokuoja savo teritorijose Vakarų aljanso karinius kontingentus ir savarankiškai didina išlaidas karinei sferai.

  Tuo pačiu metu Maskva ne kartą pabrėžė, kad neketina pulti nė vienos šalies, ir Šiaurės Atlanto aljansas tai puikiai žino.

  Dar šia tema

  Vokietijos ekspertas paaiškino, kodėl Ukraina ir Gruzija neįstos į NATO
  Makronas pareiškė apie būtinybę išaiškinti Turkijos vietą NATO
  Prieš ES viršūnių susitikimą Nausėda priminė apie Rusiją
  Rusija po Stoltenbergo pareiškimų pasiūlė aljansui užsiimti savo problemomis
  Tegai:
  Rusija, NATO, Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos