12:19 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Dėl Maskvos "konfrontacinės" politinės krypties Europos Sąjunga ir JAV pasiekė susitarimą dėl veiksmų Rusijos atžvilgiu koordinavimo

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. JAV ir Europos Sąjunga nusprendė koordinuoti santykių su Maskva veiksmus, ES diplomatijos vadovas Žozepas Borelis trečiadienį Briuselyje sakė per bendrąją spaudos konferenciją su JAV valstybės sekretoriumi Entoniu Blinkenu.

  "Mes tikime, kad Rusija pasirinko konfrontacinį elgesį. Šiuo atžvilgiu mes nusprendėme veikti kartu, norėdami tam priešintis", — cituoja Borelį RIA Novosti.

  Jis pridūrė, kad Briuselis ir Vašingtonas sieks "paskatinti Rusiją atsisakyti šio kelio". Tuo pačiu metu, pasak Borelio, ES ir JAV yra pasirengusios bendrauti su Rusija bendro intereso klausimais. Europos diplomatijos vadovas pažymėjo, kad Briuselis ir Vašingtonas toliau dirbs su Rytų partnerystės šalimis ir palaikys šių valstybių, pirmiausia Ukrainos, suverenitetą ir teritorinį vientisumą.

  Savo ruožtu JAV valstybės sekretorius teigė, kad aptardami Rusijos Federacijos temą, jis ir Borelis sutelkė dėmesį į "Rusijos agresiją prieš kaimynus".

  ES diplomatijos vadovas taip pat sakė, kad Briuselis ir Vašingtonas pasiekė susitarimą pradėti dialogą. Dialogas vyks forumo formatu, kuriame bus aptarti "visi susiję iššūkiai ir galimybės".

  Jis pridūrė, kad ES ir JAV taip pat susitarė ir toliau rengti aukšto lygio susitikimus "ekonomikos, tvarumo, žmogaus teisių, saugumo, daugiašalio bendradarbiavimo, taip pat konstruktyvaus bendradarbiavimo su Kinija, ypač klimato kaitos klausimais".

  Borelis anksčiau Rusiją pavadino "pavojinga kaimyne", kurią reikia sutramdyti ir priešintis. Savo ruožtu NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teigė, kad Maskva slopina politinius nesutarimus ir intensyvina vidaus represijas, taip pat agresyviai elgiasi už savo teritorijos ribų, prisidėdama prie kaimyninių valstybių destabilizavimo. Atsakydama oficiali užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova patarė jam spręsti aljanso problemas ir po sėkmingo jų sprendimo pasidalinti savo patirtimi su Maskva.

  JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas kovo 23 dieną atvyko į Briuselį. Jis jau sudalyvavo dviejų dienų NATO užsienio reikalų ministrų susitikime ir pareiškė norą vesti derybas su ES institucijų vadovais. Blinkenas taip pat susitiko su Europos Komisijos vadove Ursula von der Leyen ir pasikalbėjo su Boreliu. Prieš derybas von der Leyen teigė, kad jie palies bendros kovos su koronavirusu, klimato, tarptautinės prekybos, taip pat santykių su Turkija, Kinija ir Rusija klausimus.

  Dar šia tema

  Prieš ES viršūnių susitikimą Nausėda priminė apie Rusiją
  Landsbergis paragino NATO stiprinti veiksmus prieš Rusiją
  Kovodama su koronavirusu ir Rusija ES prisiima lojančio šunyčio vaidmenį
  "Bloomberg": ES ambasadorius pasiūlė sukurti naują santykių su Rusija planą
  Lavrovas paskelbė, kad ES naikina santykius su Rusija
  Tegai:
  Rusija, JAV, ES

  Svarbiausios temos