11:06 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Seimo opozicinių frakcijų koalicijos susitarimu Seimo opozicijos lyderiu yra paskirtas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Saulius Skvernelis

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Seimo opozicijos lyderiu oficialiai tapo buvęs ministras pirmininkas, Seimo narys Saulius Skvernelis, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Kovo 23 dieną Seimo opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir Darbo partijos (DP) frakcijos antradienį pasirašė opozicinių frakcijų koalicijos susitarimą. 

  Seimo opozicinių frakcijų koalicijos susitarimu Seimo opozicijos lyderiu paskirtas Seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Saulius Skvernelis.

  Apie frakcijų koalicijos susitarimą buvo paskelbta Seimo posėdyje ketvirtadienį. Po šio paskelbimo parlamentas priėmė Seimo nutarimus dėl Seimo opozicijos lyderio Skvernelio įtraukimo į Seimo valdybos ir Seniūnų sueigos sudėtį.

  Pagal opozicinės frakcijų sutartį, opozicijos lyderis keisis ir bus renkamas bendru sutarimu. Nutarta, kad LVŽS frakcijos opozicijos lyderis vadovaus 5 Seimo sesijas, o DP frakcijos atstovas — 3 Seimo sesijas. Prisijungus kitoms frakcijoms bus peržiūrima ir lyderių kaita.

  Seimo statutas nustato, kad jeigu opozicinė frakcija arba jų koalicija turi daugiau kaip 1/2 Seimo mažumai priklausančių Seimo narių, tokios frakcijos seniūnas arba koalicijos vadovas yra vadinamas Seimo opozicijos lyderiu. Opozicijos lyderis turi teisę naudotis Seimo statute numatytomis papildomomis opozicijos lyderio teisėmis. Pagal Seimo statutą, Seimo opozicijos lyderis priklauso Seimo valdybai, Seniūnų sueigai.

  Dar šia tema

  Seimo deputatas atvirai pareiškė apie opozicijos siūlymų ignoravimą
  Juknevičienė paaiškino, kodėl Karbauskis turi pasiskiepyti "AstraZeneca"
  "Pervažiavo buldozeriu": buvęs Lietuvos premjeras pasipiktino valdančiųjų veiksmais
  Karbauskis papasakojo, kada skiepysis nuo koronaviruso
  Tegai:
  Seimas, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos