20:22 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Nuotoliniame susitikime daugiausia dėmesio buvo skirta vakcinavimo Europos Sąjungoje procesams ir spartinimo būdams aptarti

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį dalyvavo nuotoliniame susitikime su Europos Komisijos Pirmininke Ursula von der Leyen ir Europos liaudies partijai priklausančiais Europos Sąjungos vyriausybių vadovais, skirtame pasirengti  Europos Vadovų Tarybos vaizdo konferencijai, praneša premjerės spaudos tarnyba.

  Susitikime daugiausia dėmesio buvo skirta vakcinavimo Europos Sąjungoje procesams ir spartinimo būdams aptarti. Lyderiai išreiškė paramą EK tvirtai pozicijai derybose su vakcinų tiekėjais, siekiant kontraktinių įsipareigojimų laikymosi, patikimo ir skaidraus tiekimo. 

  Premjerė pabrėžė patikimo vakcinų tiekimo poreikį, kuris būtų grindžiamas prisiimtais įsipareigojimais, ir paragino ES valstybes nares koordinuoti komunikaciją dėl vakcinų saugumo, remiantis Europos vaistų agentūros ekspertize. 

  Šimonytė pažymėjo, kad Lietuva remia solidarumu grindžiamas pastangas laikinai sustiprinti vakcinų tiekimą į labiausiai COVID-19 paveiktas valstybes nares, panaudojant vakcinų rezervus, sukauptus lėčiau skiepijančiose šalyse.

  "Remiame  Europos Sąjungos apsirūpinimo vakcinomis mechanizmą ir Europos Komisijos pastangas sustiprinti tiekimą. Būtina laikytis sutartinių įsipareigojimų su valstybėmis narėmis ir atkurti piliečių pasitikėjimą Europos Sąjungoje patvirtintomis vakcinomis", – pažymėjo premjerė.

  Europos Komisijos Pirmininkė pristatė "žaliojo sertifikato" sistemos įgyvendinimo eigą ir Komisijos siūlymus dėl vakcinų tiekimo antrajame ketvirtyje. Susitikime buvo palankiai įvertintas planuojamas JAV prezidento Džo Baideno dalyvavimas nuotoliniame EVT susitikime ir pasikeista nuomonėmis dėl santykių su Turkija.  

  Susitikime dalyvavo EK vadovė Ursula von der Leyen, didžiausios Europos Parlamento frakcijos pirmininkas Manfredas Weberis, tarp dalyvaujančių – Slovėnijos, Latvijos, Kroatijos, Bulgarijos premjerai, Austrijos kancleris bei Airijos vicepremjeras.

  Europos Vadovų Tarybos (EVT) nuotolinis susitikimas vyks kovo 25-26 dienomis. Planuojama, kad ES vadovai susitiks vaizdo konferencijoje, kurioje įvertins COVID-19 epidemiologinę padėtį. Be to, su JAV prezidentu Džo Baidenu jie aptars transatlantinius santykius. Į darbotvarkę taip pat įtraukti šie klausimai: bendroji rinka, skaitmeninė transformacija, padėtis rytinėje Viduržemio jūros regiono dalyje, santykiai su Rusija ir tarptautinis euro vaidmuo.

  Dar šia tema

  Seimo pirmininkė pasisakė apie Lietuvos vadovo ir premjerės ginčą dėl susitikimų ES
  Lietuvoje nustatyta apie 770 naujų COVID-19 atvejų
  Šimonytė pareiškė, kad apie prekybos centrų atidarymą bus galima kalbėti tik po Velykų
  Konservatoriai spaudžia prezidentą dėl EVT. Ar Landsbergis pakartos Ušacko likimą?
  Tegai:
  Europos Vadovų Taryba, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos