19:23 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1854)

  Posėdyje dalyvavęs parlamentaras pažymėjo, kad dieną po skiepijimo daugelis karščiavo

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Po vakcinacijos į posėdį neatvyko daug Lietuvos Seimo deputatų, Facebook sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos  narys Arvydas Nekrošius.

  "Šiandien Seime gretos sumažėjo. To priežastis - jau antrą dieną skiepijami Seimo nariai. Dalis jaučiasi gerai, tik turi natūralią imuniteto reakciją į skiepą — po paros laiko pakilo temperatūra iki 38 laipsnių. Kažkokių šalutinių poveikių nefiksuota.", — sakė parlamentaras, prie pranešimo pridėdamas Seimo posėdžių salės, kurioje yra visos 79 užimtos vietos, schemą.


  Iš viso Seime yra 141 deputatas, pasirodo, į posėdį atvyko kiek daugiau nei pusė parlamentarų.

  Pirmadienį nuo COVID-19 Lietuvoje buvo paskiepyti prezidentas Gitanas Nausėda, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Arūnas Dulkys. Antradienį buvo paskiepyti Seimo nariai ir ministrai.

  Sprendimas skiepyti vyriausybės pareigūnus buvo priimtas siekiant "sustiprinti pasitikėjimą" "AstraZeneca".

  Anksčiau apie savo pojūčius po skiepų pasakojo Seimo pirmininkė, Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas ir partijos "Laisvė ir teisingumas" pirmininkas Remigijus Žemaitaitis. Čmilytė-Nielsen ir Dulkys karščiavo, Seimo pirmininkė jautė nedidelį silpnumą. Savo ruožtu Žemaitaitis pažymėjo, kad skauda kojas ir injekcijos vietą.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 211 tūkstantis koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,5 tūkstančio žmonių.

  Pirmąją vakcinos dozę gavo daugiau nei 300 tūkst. Visiškai paskiepyti daugiau nei 136 tūkst.

  Antrasis karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio pradžioje ir galioja iki kovo 31 dienos imtinai. Tačiau valdžios institucijos neatmeta jo sugriežtinimo tikimybės, jei epidemiologinė padėtis nepagerės.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1854)
  Tegai:
  Seimas, skiepai

  Svarbiausios temos