20:15 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo Seimo pirmininkė, direktoriui dėl susiklosčiusios konfliktinės situacijos nepavyksta užtikrinti sklandaus centro darbo

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Seimo valdyba siūlo atleisti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovą Adą Jakubauską iš pareigų.

  Valdyba penktadienio posėdyje pritarė parlamentarės konservatorės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės vadovaujamos Seimo darbo grupės siūlymui. 

  Dauguma valdybos narių, išskyrus opozicijos atstovus — opozicijos lyderį Saulių Skvernelį ir "darbietį" Andrių Mazuronį, palaikė šį siūlymą.

  "Siūlymas [atleisti Jakubauską] grindžiamas motyvu, kad direktoriui dėl susiklosčiusios konfliktinės situacijos nepavyksta užtikrinti sklandaus centro darbo", — sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

  Darbo grupės išvadose teigiama, kad Jakubauskui nepavyksta užtikrinti sklandaus institucijos darbo, kyla susipriešinimas, o viešai nagrinėjama situacija centre menkina įstaigos dalykinę reputaciją. Daug diskusijų sukėlė Jakubausko sprendimas iš pareigų atleisti istorikę Mingailę Jurkutę.

  Savo ruožtu Skvernelis siūlė valdybai neskubėti su siūlymais Seimui, "kada nepraėjo nė metai" nuo Jakubausko darbo pradžios, ir iš pradžių pasiūlyti Vidaus reikalų ministerijai įvertinti mikroklimatą įstaigoje.

  Jakubauskas buvo paskirtas Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktoriumi praėjusių metų vasarą. Šiose pareigose jis pakeitė dešimtmetį centrui vadovavusią Teresę Birutę Burauskaitę.

  Dar šia tema

  Pasisakė apie įsiskaudėjusias problemas: prie Seimo rūmų vyko protesto akcija
  Ekspertas: Holokausto dalyvių sąrašo paskelbimas sukels isteriją Lietuvoje
  "Konstitucija — ne skuduras": protesto akcija prie Seimo
  Tegai:
  Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras (LGGRTC), Seimas

  Svarbiausios temos