10:27 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (375)

  Rusijos Valstybės Dūmos teigimu, Prancūzijos prezidento pareiškimas labiau atskleidžia seną problemą naujoje pakuotėje, "nacizmas" vakcinų atžvilgiu — tai, matyt, yra nauja iškreipta politinė sąmonė, kuri kelia grėsmę pačių europiečių gyvybei

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Europa susidūrė su "naujo tipo pasauliniu karu", susijusiu su vakcinacija. Apie tai, kaip praneša leidinys "Le Figaro", pareiškė Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas spaudos konferencijoje po pirmosios virtualaus ES viršūnių susitikimo dienos.

  Pasak jo, tai, be kita ko, įvyko dėl "Rusijos ir Kinijos noro daryti įtaką pasitelkiant vakcinas". Prancūzijos vadovas išreiškė nuomonę, kad dabartinėje situacijoje Europa turėtų būti savarankiška tokių preparatų gamybos klausimu.

  Makronas pažadėjo, kad per artimiausius mėnesius Europa padidins vakcinų nuo koronaviruso gamybą ir taps didžiausia vakcinų gamintoja. Kartu jis pasiūlė blokuoti vakcinų eksportą, jei gamintojas nevykdo savo įsipareigojimų dėl tiekimų į Europos Sąjungą.

  Prancūzijos lyderis pažymėjo, kad bendrovės "Pfizer" ir "Moderna", skirtingai nei "AstraZeneca", laikosi savo įsipareigojimų.

  "Sputnik V" kūrėjų atsakymas į Makrono žodžius apie karą dėl vakcinų

  "Sputnik V" kūrėjai oficialioje vakcinos paskyroje socialiniame tinkle "Twitter" atsakė į Prancūzijos prezidento pareiškimus apie naują pasaulinio karo tipą vakcinų lygiu.

  "Gerbiamasis Emanueli Makronai, mes stengiamės, kad vakcinos liktų už politikos ribų — tai didžiausia mūsų viltis dėl taikos, o ne karo visame pasaulyje", — parašė "Sputnik V" kūrėjai.

  Įrašo autoriai taip pat pakvietė Prancūziją prisijungti prie tų šalių, kurios nusprendė šį preparatą gaminti pas save.

  "Įvairių vakcinų gamyba — kelias prie vakcininės nepriklausomybės. Kartu mes esame stipresni!" — pabrėžė "Sputnik V" kūrėjai.

  Anksčiau Italijoje buvo pareikšta apie galimybę gaminti rusišką vakciną.

  Valstybės Dūma pakomentavo Makrono žodžius

  Teiginiai apie "naujo tipo" pasaulinį karą labiau atskleidžia seną problemą naujoje pakuotėje, "nacizmas" vakcinų klausimu — tai, matyt, yra nauja Europos politikų liga ir nauja iškreipta politinė sąmonė, kuri kelia grėsmę pačių europiečių gyvybei, pareiškė Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotoja Irina Jarovaja.

  CoviVac vakcina, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / ФНЦИ и разработки им. М. П. Чумакова

  "Geranoriškumas — savybė, kurią praranda Europos politikai ir kurią seniai prarado JAV politikai. Visa požiūrių logika yra priešinga visuomenės prigimčiai, kur pagrindinė vertybė turėtų būti žmogaus gyvybė ir pagrindinis idealas — humanizmas ir sąveika žmonių gyvenimo labui", — pasakė Jarovaja, kurios žodžius cituoja parlamentarės spauda tarnyba.

  Ji pabrėžė, kad būtent sąveiką žmonių gyvenimo labui visada numato Rusija, ir trys Rusijos vakcinos nuo koronaviruso — tai "Rusijos humanitarinis ir geranoriškas indėlis į Europos ir visų šalių tautų išgelbėjimą ir gerovę".

  "Politikų agresyvių pareiškimų Rusijos humanitarinių pasiekimų atžvilgiu absurdas ir pavojus lemia europiečiams ne tik neribotą "lokdauną", bet, kas dar baisiau, teisių į laisvą prieigą prie medicinos pagalbos atėmimą. Bandymai politiškai ženklinti medicinos preparatus yra aklavietė ir akivaizdžiai pavojingas kelias, o vakcina — tai būtent medicininis preparatas", — pabrėžė Jarovaja.

  Be to, deputatė mano, kad teisinga priminti politikams, kurie pririša karinę retoriką, kad net kare yra tarptautinė Raudonojo Kryžiaus misija. Europos vadovai neturi skelbti "kryžiaus žygių" prieš humanizmą ir gailestingumą, įsitikinusi Valstybės Dūmos vicepirmininkė.

  Parlamentarė pabrėžė, kad "senojo tipo pasaulinį karą" pradėjo Europos valstybė, "kamuojama nacizmo ligos", o Rusijos kareiviai ir TSRS tautos išlaisvino Europą nuo šios ligos.

  "Todėl pareiškimai apie naujo tipo pasaulinį karą labiau atskleidžia seno vyno naujame butelyje problemą, nacizmas vakcinų srityje — tai, matyt, yra nauja Europos politikų liga ir nauja iškreipta politinė sąmonė, kelianti grėsmę pačių europiečių gyvenimui", — apibendrino Jarovaja.

  Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Maskva niekam neprimeta savo preparatų, tačiau kyla klausimas, kieno interesus palaiko Europos valdžia — piliečių ar farmacijos kompanijų.

  Rusijoje jau užregistruotos trys vakcinos nuo koronaviruso: "Sputnik V" iš Gamalėjaus centro, "EpiVacCorona" iš Novosibirsko centro "Vector" ir "CoviVac" iš Čiumakovo centro.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (375)
  Tegai:
  karas, koronavirusas, vakcina, Prancūzija, Rusija, Emanuelis Makronas

  Svarbiausios temos