07:23 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Opozicija valdančiųjų partijų pasiūlymuose įžvelgė bandymą padaryti rinkimų sistemą tokią, kad ji galėtų atnešti jiems pergalę

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Opozicinė frakcija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (LVŽS) pareiškė, jog traukiasi iš rinkimų reformai skirtos darbo grupės Seime, nes iš esmės nepritaria radikaliai rinkimų sistemos pertvarkai, kurią inicijuoja valdantieji. Apie tai teigiama "valstiečių" pranešime Facebook.

  LVŽS mano, kad konservatoriai bando sukurti tokią rinkimų sistemą, kuri užtikrintų jiems pergalę kituose savivaldos ir Seimo rinkimuose.

  "Valdantieji siūlo atsisakyti vienmandačių apygardų, kai tuo tarpu visuotinai žinoma, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) silpnoji vieta Seimo rinkimuose — antrieji rinkimų turai vienmandatėse apygardose, kuriose šiai partijai yra sunku laimėti. Taip pat neigiamai vertinamas valdančiųjų siūlymas biurokratizuoti rinkimų komitetų veiklą, taip apsunkinant galimybę partijoms nepriklausantiems žmonėms dalyvauti savivaldos rinkimuose, kai tuo tarpu akivaizdu, jog būtent rinkimų komitetai dalyje netgi labai didelių savivaldybių, kaip antai Kauno mieste, nurungė prieš tai ten dominavusią TS-LKD", — pareiškė LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

  Ji pareiškė, kad valdantieji nori pakeisti ir prezidento rinkimų sistemą, pavedant tai Seimui. Iš jų pusės yra svarstymų, kad "tiesioginiai prezidento rinkimai neatitinka jo įgaliojimų apimties". "Valstiečiai" mano, kad ruošiama dirva premjerei Ingridai Šimonytei tapti kita prezidente.

  "Įvykdžius tokius pakeitimus 2024 metais valstybės vadovą dar spėtų išrinkti ši valdančioji dauguma, kas neabejotinai padidintų Ingridos Šimonytės šansus tapti prezidente", — sakoma LVŽS pranešime.

  Norkienė pabrėžė, kad pokyčiai gali įnešti sumaištį į politinį gyvenimą, nes skatins kitame politiniame cikle vyraujančias partijas rūpintis savo ateitimi ir vėl daryti atitinkamus rinkimų sistemos pakeitimus.

  Seimo LVŽS frakcijos nariai nepritarė valdančiosios koalicijos inicijuojamai rinkimų sistemos reformai, atsisakė dalyvauti kuriant šią reformą įteisinančius teisės aktus ir pasitraukė iš rinkimų darbo grupės Seime.

  Dar šia tema

  Naujas kairysis posūkis: ar opozicija Lietuvoje sugebės mesti iššūkį valdantiesiems
  Tegai:
  Lietuva, Seimas, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), rinkimai, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos