19:06 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Seimo nario Aido Gedvilo, kyla pagrįstų abejonių, ar prievolė į darbą turintiems grįžti darbuotojams testuotis nepažeidžia Konstitucijoje įtvirtintų dirbančiųjų teisių

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Seimo Darbo partijos frakcija organizuoja kreipimąsi į Konstitucinį teismą dėl priimto Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų, įteisinančių privalomą darbuotojų testavimą, atitikimo Konstitucijai, praneša spaudos tarnyba. 

  Minėtas kreipimasis šiuo metu yra ruošiamas, renkami Seimo narių parašai.

  Pasak kreipimosi iniciatoriaus, Seimo nario Aido Gedvilo, kyla pagrįstų abejonių, ar prievolė į darbą turintiems grįžti darbuotojams testuotis nepažeidžia Konstitucijoje įtvirtintų dirbančiųjų teisių.

  "Aš balsavau prieš priverstinį dirbančiųjų testavimą tiek pateikimo, tiek priėmimo stadijose. Niekada nepalaikiau ir nepalaikysiu neišdiskutuotų sprendimų, ribojančių žmogaus laisves ir prigimtines teises. Ir, svarbiausia, prieštaraujančių pamatiniam šalies įstatymui – Lietuvos Respublikos Konstitucijai. Mūsų valdantieji sukuria precedentą, kuriuo paminami konstitucinės demokratijos principai. Dėl šios priežasties ir inicijuoju mūsų frakcijos kreipimąsi į Konstitucinį teismą", – sako Seimo narys Aidas Gedvilas.

  Pasak Seimo nario, ypatingai veidmainiškai atrodo tai, kad šios pataisos valdančiųjų buvo prastumtos ypatingos skubos tvarka – vieną savaitę įvyko pataisų pateikimas, kitą dieną jos buvo apsvarstytos komitetuose, o sekančią savaitę dėl jų jau buvo balsuota Seime.

  Koronaviruso testavimas
  © Sputnik / Алексей Сухоруков

  "Valdančiųjų balsais Seime ypatingos skubos tvarka buvo priimti "Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo" pakeitimai, įpareigojantys darbuotojus, karantino metu turinčius grįžti į darbą, privalomai testuotis. Atsisakius tai daryti, gresia nušalinimas nuo darbo, nemokant darbo užmokesčio. Kartu su frakcijos kolegomis manome, kad valdančiųjų bandymai iš naujo apibrėžti žmonių laisvės sąvoką, yra akibrokštas, konstitucinių žmogaus teisių suvaržymas ir tiesiog pasityčiojimas iš Lietuvos žmonių ir verslo. Ir svarbiausia – iš šalies Konstitucijos", – reziumuoja Seimo narys Aidas Gedvilas.

  Seimas kovo 23 skubos tvarka pritarė Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisoms, numatančioms, kad kilus įtarimams dėl COVID-19 ligos arba įmonėje užfiksavus koronaviruso protrūkį, darbuotojai turėtų privalomai testuotis arba dirbti nuotoliniu būdu.

  Kovo 26 dieną Vyriausybė patvirtino sąrašus veiklų, kurias vykdantys darbuotojai privalės periodiškai testuotis dėl COVID-19.

  Dar šia tema

  Dirbantieji savarankiškai nuo pirmadienio galės kreiptis dėl papildomos paramos
  Parodyta, kaip vyksta testavimas dėl COVID-19 kaupinių metodu — video
  Seimas pritarė privalomam darbuotojų testavimui
  Tegai:
  Konstitucinis Teismas, Darbo partija

  Svarbiausios temos