12:37 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Sprendimas įsigyti naujus šaunamuosius ginklus Lietuvos kariuomenei buvo priimtas siekiant atsisakyti įvairaus kalibro pistoletų

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Lietuvos kariuomenei buvo perduota pirmoji vokiškų pistoletų "Heckler&Koch" SFP9 SF "Paddle" partija. Apie tai pranešė respublikos Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Lietuvos kariai juoa gaus pagal pernai Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos ir vokiečių kompanijos "Heckler&Koch" sudarytą sutartį.

  "Šiais Vokietijos gamintojo "Heckler&Koch" pistoletais užtikriname naują kokybės šuolį Lietuvos kariuomenėje, norime aprūpinti Lietuvos karius modernia ir pažangia ginkluote", — pareiškė krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.

  KAM pranešė, kad šie Vokietijoje pagaminti pistoletai buvo pasirinkti kaip labiausiai atitinkantys Lietuvos kariuomenės poreikius.

  Visas užsakytas pistoletų kiekis Lietuvos kariuomenei bus pristatytas jau šią vasarą. Jie bus paskirstyti įvairiems Lietuvos kariuomenės vienetams.

  Sutartyje taip pat numatyta galimybė, esant poreikiui, įsigyti pistoletų papildomai. Sutartis taip pat apima ir personalo mokymo eksploatuoti naujai gautą ginkluotę paslaugas.

  Sprendimas pirkti naujus pistoletus Lietuvos kariams priimtas norint atsisakyti Lietuvos kariuomenėje skirtingo kalibro pistoletų ir pereiti prie vieningo kalibro 9x19 mm pistoletinio šovinio naudojimo, paliekant dar tinkamus naudoti rezerve bei pakeisti ginklus, kurių naudojimo resursas jau baigiasi.

  Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje yra naudojami austriški GLOCK 17, amerikietiški COLT 1911, čekiški ČZ75 pistoletai, kurių didžiosios dalies naudojimo resursai jau baigiasi.

  Baltijos šalių valdžia reguliariai sudaro gynybos sutartis ir ragina didinti NATO karių buvimą regione, pateisindama tai didėjančia "Rusijos grėsme".

  Tuo pačiu metu Maskva ne kartą pareiškė apie savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad neketina nieko pulti.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Vietos naujam kariniam poligonui bus ieškoma visoje Lietuvoje
  Tegai:
  Lietuva, Krašto apsaugos ministerija (KAM), pistoletas, ginklavimasis

  Svarbiausios temos