15:07 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (181)

  Maskva ne kartą pareiškė apie savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad neketina nieko pulti

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Karinės "grėsmės" Lietuvai niekur neišnyko, pareiškė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

  Pareiškimas paskelbtas minint 17-ąsias Lietuvos narystės NATO metines. Rupšys pabrėžė, kad aljansas yra "kertinis Lietuvos saugumo garantas", kad atremtų išorines grėsmes.

  Lietuvos kariuomenės vadas tvirtina, kad "kaimynystėje esančios Rusijos gynybos politikos dokumentai numato, o turimi kariniai pajėgumai leidžia vykdyti karinę veiklą, tiesiogiai ar netiesiogiai nukreiptą prieš mūsų šalį".

  "NATO yra kertinis mūsų valstybės saugumo garantas, siekiant atremti išorines grėsmes. Lietuvos narystė Aljanse visų pirma yra šalies įsipareigojimas turėti sukomplektuotą, aukštos moralės ir parengties kariuomenę, gebančią savarankiškai ir kartu su sąjungininkais gintis nuo agresoriaus, kaip reglamentuoja Šiaurės Atlanto sutarties 3-as ir 5-as straipsniai. Lietuvos narystė NATO ir sąjungininkų karių dislokavimas mūsų šalies teritorijoje yra esminis priešo atgrasymo faktorius, o Lietuvos kariuomenė yra sudėtinė atgrasymo dalis", — pasakė Rupšys.

  Taip pat kariuomenės vadas padėkojo NATO pajėgų integravimo vienetui, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei, NATO oro policijos misijai bei Jungtinių Amerikos Valstijų kavalerijos batalionui, dislokuotiems Lietuvoje ir padedantiems užtikrinti Aljanso kolektyvinę gynybą.

  Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas
  © Sputnik / Владимир Трефилов

  Baltijos šalių valdžia reguliariai sudaro gynybos sutartis ir ragina didinti NATO karių buvimą regione, tai pateisindama didėjančia "Rusijos grėsme".

  Tuo pačiu metu Maskva ne kartą pareiškė apie savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad neketina nieko pulti. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti, ir tiesiog naudojasi pretekstu dislokuoti daugiau technikos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (181)

  Dar šia tema

  Puškovas įvertino NATO planus jėga reaguoti į "nekarinę agresiją"
  Rusijos URM atsakė į NATO generalinio sekretoriaus žodžius apie agresyvų Rusijos elgesį
  Žiniasklaida papasakojo apie "NATO susiskaldymą" po Baideno žodžių apie Putiną
  Rusijos perspektyvus bombonešis galės nepastebimai įveikti NATO oro gynybos linijas
  Tegai:
  NATO, Lietuva, Valdemaras Rupšys

  Svarbiausios temos