07:21 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (63)

  Laikinas nuosavybės teisės apribojimas į pinigus Neringai Venckienei yra taikomas jau metus

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Panevėžio apygardos teismas trims mėnesiams — iki birželio 30 dienos — pratęsė laikiną nuosavybės teisės apribojimą buvusios teisėjos ir Lietuvos Seimo deputatės Neringos Venckienės piniginėms lėšoms, esančioms teismo depozitinėje sąskaitoje. Apie tai praneša teismo spaudos tarnyba.

  Kalbama apie 2 431,97 euro sumą. Laikinas nuosavybės teisės apribojimas į šiuos pinigus Venckienei yra taikomas nuo 2020 metų kovo 30 dienos. 

  "Šioje baudžiamojoje byloje civilinius ieškinius dėl neturtinės žalos atlyginimo yra pateikę visi keturi nukentėjusieji. Visi jie savo ieškinius palaikė ir prašė juos priteisti iš kaltinamosios N. Venckienės. Kadangi neturtinė žala nukentėjusiesiems šiuo metu nėra atlyginta, teismo manymu, yra būtina imtis visų įmanomų įstatyme numatytų priemonių civiliniams ieškiniams užtikrinti", — teigiama pranešime. Teismas pažymėjo, kad netaikant šios procesinės prievartos priemonės, neturtinės žalos, jei tokia būtų priteista, atlyginimas gali būti apsunkintas arba tapti neįmanomas. 

  Venckienės byla

  Venckienė byloje yra kaltinama dėl keturių nusikalstamų veikų: trukdymo antstolio veiklai, pasipriešinimo valstybės tarnautojui, smūgių sudavimo arba nežymaus sveikatos sutrikdymo, teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo.

  Byla buvo pradėta po to, kai Venckienė pasipriešino policijai, kuomet teisėsaugos pareigūnai šturmavo jos namus ir prievarta pasiėmė jos dukterėčią Deimantę Kedytę, kuri tapo pedofilų auka. Teismas pareikalavo, kad vaikas būtų paimtas iš tetos ir atiduotas Laimutei Stankūnaitei, mergaitės motinai, kuri buvo įtariama tuo, kad pati atidavė dukrą seksualiniam išnaudojimui. Apie tolimesnį merginos likimą nieko nežinoma.

  2013 metais Venckienė kartu su sūnumi Karoliu pabėgo į JAV. Po penkerių metų Amerikos valdžia Lietuvos vadovybės prašymu ją areštavo ir išsiuntė į kalėjimą Čikagoje. Vėliau ji buvo grąžinta į tėvynę.

  Buvusi teisėja pažymėjo, kad per dešimt metų Lietuvos valdžia nepateikė realių jos kaltės įrodymų, o Lietuvos prokurorai nuo pat pradžių stengėsi užglaistyti pedofilijos skandalą.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (63)

  Dar šia tema

  Teismas uždraudė Venckui pasimatyti su savo pussesere
  Venckienė pakomentavo žmogaus sulaikymą prie Prezidentūros
  Teismas atsisakė apklausti Venckienės dukterėčią
  Venckienės sūnus paaiškino, kodėl jam neleidžiama pasimatyti su pussesere
  Tegai:
  Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos