11:49 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Amerika iš anksto nusiteikusi, kad nebūtina klausytis pašnekovo, mano ekspertas Dmitrijus Žuravliovas

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Dialogas tarp JAV ir Rusijos yra reikalingas, tačiau amerikiečiai pamiršta, kad dialoge yra du partneriai ir jei jie visą laiką kalba tik patys, tai neefektyvu, interviu Sputnik radijui pasakė politikos mokslų kandidatas Dmitrijus Žuravliovas.

  Žuravliovas pažymėjo, kad amerikiečiai kalba apie dialogą, nors suvokia jį "kaip savo monologą su visišku aplinkinių sutikimu".

  "Esant tokiam požiūriui dialogas nepavyks, nes Amerika iš anksto yra nusiteikusi, kad nebūtina išklausyti pašnekovo — užtenka jam išsakyti savo norus, o jis, pašnekovas, visa tai turės padaryti. Be to, ir forma, kokia amerikiečiai pasisako, yra labai, labai nediplomatiška. Sunku manyti, kad galima kalbėtis su jus įžeidusiu asmeniu — tas pats ir su šalimis", — pasakė jis.

  Žuravliovas atkreipė dėmesį į tai, kad Rusija yra pasirengusi dialogui.

  "Rusija neuždaro durų deryboms, tačiau Rusija reikalauja elementarios pagarbos, nes kitaip dialogas yra beprasmis. Tai ne nuoskaudų, o pokalbio efektyvumo klausimas. <...> Dialogas reikalingas. Atrodo, kad amerikiečiai taip pat pasisako už dialogą, tačiau jie visą laiką pamiršta, kad dialoge yra du partneriai. O jie visą laiką kalba tik patys. Šis požiūris yra neleistinas ir neveiksmingas", — pareiškė jis.

  Anksčiau Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas interviu "Argumenty i Fakty" pareiškė, jog Rusija neleis Jungtinėms Valstijoms kalbėti iš jėgos pozicijos. Jis pabrėžė, kad "tai neįmanoma".

  Peskovas pažymėjo, kad būtina pradėti kalbėti. Jo nuomone, dabar "svarbiausia yra neleisti santykiams smukti žemyn".

  Rusijos ir Amerikos santykiai yra įtempti. 2014 metais jie pablogėjo po perversmo Ukrainoje ir Krymo prisijungimo prie Rusijos. 2016 metais, po JAV prezidento rinkimų, Vašingtonas apkaltino Maskvą kišimusi. Rusija ne kartą neigė visus kaltinimus, tačiau amerikiečiai reguliariai taiko sankcijas Rusijos piliečiams, įmonėms ir ištisiems ekonomikos sektoriams. Naujas paūmėjimas prasidėjo po Baideno pareiškimų žiniasklaidoje, Maskva atšaukė Rusijos ambasadorių Vašingtone konsultacijoms Anatolijų Antonovą.

  Dar šia tema

  Briuselis kovojo — Briuselis gavo. Kodėl Rusija "neturi santykių su ES"
  Žiniasklaida papasakojo apie "NATO susiskaldymą" po Baideno žodžių apie Putiną
  Pasiekė kritinį tašką: Rusija ir JAV yra ties santykių nutraukimo riba
  Baidenas iškrėtė diplomatinį triuką: ką tai reiškia lietuviams
  Tegai:
  Rusija, JAV

  Svarbiausios temos