15:03 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2007
 • RUB92.0836
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija aplink "Belorus" sanatoriją Druskininkuose (36)

  Tuo tarpu Adomėnas pareiškė, kad Baltarusija taip pat galėtų imtis veiksmų situacijai išspręsti

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministerija galvoja apie "Belorus" sanatorijos Druskininkuose, kuriai taikomos ES sankcijos, valdymo perėmimą iš Baltarusijos. Tai per Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdį pareiškė viceministras Mantas Adomėnas.

  Pasak jo, Užsienio reikalų ministerija gali pasiūlyti tokią galimybę. Be to, politiko nuomone, tai yra tam tikra anomalija tarptautiniuose santykiuose, kai kitos šalies turtas yra Lietuvos teritorijoje.

  "Pasiūlyti galima tokį sprendimą. Bet tam reikia, kad Baltarusija būtų pasiruošusi apie tai kalbėti", — sakė viceministras.

  Jo teigimu, Baltarusija taip pat gali nesunkiai išspręsti klausimą dėl sankcijų, jei jos pavaldumą perduotų kitai įstaigai, pavyzdžiui, Sveikatos apsaugos ministerijai, kad sanatorijos nekontroliuotų Europos Sąjungos sankcijų sąraše esantys asmenys.

  "Jų nenoras tą spręsti yra tiesiog bandymas naudoti sanatoriją kaip įkaitę", — pareiškė Adomėnas.

  Anksčiau Užsienio reikalų ministerija paaiškino, kad valstybė nepriėmė sprendimo dėl sankcijų įvedimo. Pasak ministerijos, "sankcijos, ES Tarybos sprendimu, įvestos dėl [Baltarusijos prezidento] Aleksandro Lukašenkos režimo nusikaltimų ir nesibaigiančios prievartos prieš taikius protestuotojus Baltarusijoje". Pasak jų, "sankcijas verslo įmonės — šiuo atveju, bankai — taiko tiesiogiai".

  URM informavo, kad Lietuva neteikė siūlymo ES sankcionuoti "Belorus" sanatorijos.

  Padėtis su "Belorus" sanatorija

  Atvejis su "Belorus" sanatorija yra pirmas Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įmonei taikomos tarptautinės sankcijos.

  Anksčiau "Swedbank" įšaldė "Belorus" sanatorijos Druskininkuose sąskaitas dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijos valdžios institucijoms įsigaliojimo, tad darbuotojai liko be atlyginimų. Daugelis jų prarado vienintelį pajamų šaltinį.

  Lietuvos Seimas nusprendė, kad šalies įmonėms, kurioms taikomos ES sankcijos, nemokamos prastovų subsidijos. Tačiau iš darbo išeinantys organizacijos darbuotojai gali gauti vienkartinę tikslinę išmoką. Užimtumo tarnyba taip pat paskelbė nutraukusi valstybės finansinę paramą, teikiamą karantino ir ekstremalių situacijų laikotarpiu "Belorus" sanatorijai.

  Įstaigos darbuotojai surengė keletą protestų ir kreipėsi į teismą.

  Druskininkų meras Ričardas Malinauskas pateikė ištrauką iš oficialaus Teisingumo ministerijos ir Baltarusijos valstybinio turto komiteto laiško apie tai, kad "Belorus" sanatorijos steigėjas Lietuvoje nėra ta institucija, kuriai taikomos sankcijos.

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomendavo sanatorijos darbuotojams ieškoti kito darbo, nes ES neatšauks sankcijų Minskui ir, atitinkamai, įstaigos banko sąskaitos liks užblokuotos. Be to, URM paaiškino, kad Lietuva nepriėmė sprendimo dėl sankcijų taikymo sanatorijai, apribojimai buvo įvesti ES Tarybos sprendimu. URM pažymi, kad sanatorija tapo antrinių sankcijų taikymo objektu dėl sąsajos su Lukašenkos administracijos pareigūnu Viktoru Šeimanu. Jis į sankcionuojamųjų asmenų sąrašą įtrauktas ne Lietuvos iniciatyva.

  Temos:
  Situacija aplink "Belorus" sanatoriją Druskininkuose (36)

  Dar šia tema

  Skirtingai nei Lukašenka, Lietuvos vadovas negirdi piliečių, pareiškė "Belorus"
  "Tiesa yra mūsų pusėje": "Belorus" sanatorija pasirengusi bylinėtis su Lietuva EŽTT
  Ekspertė: "Belorus" sanatorijos darbuotojus Lietuvoje apvylė jų šalis
  Tegai:
  sankcijos, Sanatorija "Belorus", Užsienio reikalų ministerija (URM), Lietuva

  Svarbiausios temos