11:28 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Jakubauskas savo pareigos ėjo mažiau nei metus. Jis pakeitė Teresę Birutę Burauskaitę praėjusią vasarą

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Seimas nusprendė atleisti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovą Adą Jakubauską.

  Po diskusijos ketvirtadienį buvo surengtas slaptas balsavimas. Už atleidimą balsavo 79 deputatai, prieš buvo keturi parlamentarai.

  "Šis siūlymas grindžiamas tuo, kad centro generaliniam direktoriui A. Jakubauskui dėl susiklosčiusios konfliktinės situacijos nepavyksta užtikrinti sklandaus centro darbo. Centre dėl per pastaruosius mėnesius susidariusios atmosferos, dėl informacijos teikimo darbuotojams ir darbuotojų teisės laisvai reikšti savo nuomonę ir įsitikinimus ribojimo, yra susiklosčiusi konfliktinė situacija tarp centro generalinio direktoriaus ir dalies darbuotojų", — sakė Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

  Anot jos, universitetai ir Lietuvos istorijos institutas atsisako bendradarbiauti su centru.

  Anksčiau tą dieną prie Seimo vyko mitingas. Susirinkusieji reikalavo, kad Jakubauskas būtų paliktas poste. Jie išėjo su įvairiais plakatais, ant kurių buvo užrašai: "Nelieskite profesoriaus Ado Jakubausko", "Šalin rankas nuo LGGRTC direktoriaus prof. Ado Jakubausko" ir kt.

  Митинг на площади Независимости в Вильнюсе рядом с Сеймом
  © Sputnik / Владислав Адамовский
  Mitingas Nepriklausomybės aikštėje, Vilniuje, prie Seimo

  Siekiant išspręsti situaciją su centru Seime, buvo sukurta darbo grupė. Jos išvadose teigiama, kad Jakubauskas nesugebėjo užtikrinti sklandžios įstaigos veiklos, kilo pasipriešinimas, o viešai aptarta situacija centre pakirto įstaigos dalykinę reputaciją.

  Jakubauskas praėjusių metų vasarą buvo paskirtas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovu. Šiose pareigose jis pakeitė Teresę Birutę Burauskaitę, vadovavusią įstaigai nuo 2009 metų.

  Митинг на площади Независимости в Вильнюсе рядом с Сеймом
  © Sputnik / Владислав Адамовский
  Mitingas Nepriklausomybės aikštėje, Vilniuje, prie Seimo

  Kalbėdamas apie organizacijos tikslus ir svarbias tyrimų sritis, jis pažymėjo, kad paskelbta informacija turi būti patikrinta ir patikima, o profesorius ragino daugiau dėmesio skirti "sovietinei okupacijai".

  Kai kurie LGGRTC darbuotojai pradėjo skųstis įtemptu emociniu klimatu. Kiti tai neigė.

  Tegai:
  Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras (LGGRTC), Seimas

  Svarbiausios temos