04:23 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2007
 • RUB92.0836
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Susitikimo metu taip pat aptarti kovos su COVID-19 pandemija ES, žaliojo sertifikato įvedimo ir vakcinacijos klausimai

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Lietuva sieks, kad Europos Sąjunga įvestų papildomas sankcijas Rusijai, jei Maskvos "agresyvi laikysena" nepasikeis, pareiškė šalies prezidentas Gitanas Nausėda. 

  Trečiadienį prezidentas susitiko su Ispanijos Karalystės užsienio, Europos Sąjungos reikalų ir bendradarbiavimo ministre Arancha González Laya, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Президент Литвы Гитанас Науседа на встрече с главой МИД Испании Аранчей Гонзалес Лайей
  Prezidentas Gitanas Nausėda su Ispanijos užsienio, ES reikalų ir bendradarbiavimo ministre Arancha González Laya

  Šalys aptarė dvišalius santykius, bendradarbiavimą ES ir NATO, situaciją Rytų Ukrainoje, Rusiją, COVID-19 pandemiją ir ekonominį bendradarbiavimą.

  Lietuvos vadovas padėkojo Ispanijai už indėlį, stiprinant Baltijos regiono saugumą, aktyvų dalyvavimą NATO priešakinių pajėgų batalione bei oro policijos misijoje Baltijos šalyse.

  "Ypatingą dėmesį skiriame ir skirsime saugumo situacijai regione. Blogėjanti padėtis Rusijoje žmogaus teisių ir laisvių srityje bei aktyvėjanti agresyvi šios šalies laikysena, kaip antai kariuomenės pajėgų telkimas ties siena su Ukraina, nenuteikia pozityviai, tad Lietuva sieks, kad ES įvestų papildomas sankcijas Rusijai, jei situacija nesikeis", — teigė prezidentas.

  Susitikimo metu taip pat aptarti ES sprendimai dėl kovos su pandemija ir ekonominio atsigavimo priemonių. Prezidentas pasisakė už šalių narių susitelkimą, šalinant trikdžius vakcinų tiekimo grandinėse, ir teigė palaikąs sprendimą nepanaudotą vakcinų kiekį paskirstyti ES šalims narėms pro rata principu. 

  Президент Литвы Гитанас Науседа на встрече с главой МИД Испании Аранчей Гонзалес Лайей
  © Photo : Lietuvos Respublikos Prezidentas
  Prezidentas Gitanas Nausėda su Ispanijos užsienio, ES reikalų ir bendradarbiavimo ministre Arancha González Laya

  Šalies vadovas taip pat pasisakė už žaliojo sertifikato įvedimą, jei šis apims imuniteto nuo COVID-19 identifikavimą ir remsis Europos vaistų agentūros autorizuotomis vakcinomis.

  Aptariant ekonominį šalių bendradarbiavimą, prezidentas pabrėžė, kad Europos valstybės pirmiausia turi sutelkti pastangas į greitą ir efektyvų atsigavimą iš pandemijos sąlygoto ekonominio nuosmukio, skatinti inovacijų, žaliosios ekonomikos ir skaitmeninės transformacijos plėtrą.

  Rusijos ir Vakarų santykiai pablogėjo 2014 metais dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris po referendumo pusiasalyje tapo Rusijos teritorijos dalimi.

  JAV, Europos Sąjunga ir Kanada apkaltino Maskvą kišimusi į Kijevo reikalus ir įvedė jai sankcijas. Rusijoje jie į tai atsakė maisto embargu. Be to, šalies valdžia ne kartą pažymėjo, kad kalbėti su Maskva sankcijų kalba yra neproduktyvu. 

  Dar šia tema

  ES sankcijos: kaip Rusija ir Kinija reaguos į beprecedentį neteisėtumą?
  JAV paskelbė apie planus padidinti sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  Ukraina įvedė sankcijas Lenkijos ir Estijos įmonėms
  Tegai:
  sankcijos, Ispanija, Rusija, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos