20:16 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  NGSK aiškinosi, kodėl pasirenkamasis dalykas "Nacionalinis saugumas ir krašto gynyba" yra vos keliose mokyklose 

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje deputatai pasiūlė sukurti lietuvišką kompiuterinį žaidimą apie "karį-didvyrį", nugalintį visus priešus.

  Trečiadienio posėdžio metu buvo iškeltas klausimas, kodėl ne visose šalies mokyklose yra pasirenkamas dalykas "Nacionalinis saugumas ir gynyba", kuris buvo įvestas dar 2017 metais. Tai turėjo būti švietimo programose tarp 9–11 klasių mokinių, tačiau šiuo metu yra tik 38 mokyklose. 

  NSGK pirmininkas Laurynas Kasčiūnas šį klausimą pavadino "nepaprastai svarbiu", nes siekiant užtikrinti nacionalinį saugumą, turi būti vykdoma įvairiapusė veikla.

  "Pilietinis, patriotinis švietimas, kritinio mąstymo ugdymas, praktinių žinių suteikimas. Vyriausybės programoje pilietinis patriotinis ugdymas yra labai aiškiai įtvirtintas", — priminė Kasčiūnas.

  Pasak krašto apsaugos viceministro Žilvino Tomkaus, mokyklų, kuriose mokoma šio dalyko, skaičius yra mažesnis nei minimalus, ir pridūrė, kad šiuo metu brandinama mintis pasiūlyti šį dalyką padaryti privalomą Lietuvos mokyklose.

  Posėdžio metu buvo pateiktas siūlymas sukurti kompiuterinį žaidimą. Konservatorių frakcijai Seime priklausantis Arvydas Pocius paragino ieškoti inovatyvių sprendimų. Pasak jo, vienas iš tokių sprendimų galėtų būti lietuviško kompiuterinio kovinio žaidimo sukūrimas, kuriame vaikai galėtų įsijausti į priešus nugalintį lietuvį "karžygį-herojų".

  "Aš matyčiau vieną iš priemonių, kuomet būtų galima į vaikus išeiti per lietuviškus kompiuterinius žaidimus. Kur vaikas matytų lietuvį karį, karžygį, herojų ir jis norėtų būti lietuviu karžygiu, kuris nugalėtų visas pabaisas ir visus priešus. Tai yra vienas iš konkrečių pasiūlymų, o kas tai galėtų padaryti, aš nežinau. Gal reikėtų ieškoti lėšų tokioms programoms ir jos tikrai pasiteisintų", — sakė buvęs Lietuvos kariuomenės vadas.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Jo nuomone, jaunoji karta ne visada supranta vyresniuosius, kurie kalba apie patriotizmą, tačiau jiems reikia kažko modernaus.

  Tai nėra pirmoji tokio pobūdžio iniciatyva švietimo srityje. Visai neseniai Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos ir Kauno technologijos universitetas (KTU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Tikimasi, kad pasirašyta sutartimi bus plėtojamas karinės žvalgybos ir KTU mokslininkų bendradarbiavimas, siekiant technologijų integracijos ir glaudesnio studijų ir praktikos sąlyčio Lietuvos karinėje žvalgyboje. Kartu planuojama rengti ir įgyvendinti naujus mokslinius tyrimus.

  Baltijos šalių valdžia reguliariai kalba apie augančią "Rusijos grėsmę", sudaro gynybos sutartis su JAV ir ragina didinti NATO kariuomenės buvimą regione.

  Tačiau Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nieko nepuls. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, aljansas puikiai supranta, kad tokių planų Maskva neturi, tačiau jis tiesiog naudojasi pretekstu, kad pavyktų dislokuoti daugiau įrangos ir batalionų prie Rusijos sienų.

  Baltijos šalių valdžia reguliariai sudaro gynybos sutartis ir ragina didinti NATO pajėgas regione, tai pateisindama neva didėjančia "Rusijos grėsme".

  Dar šia tema

  Lietuva pavadino Rusiją "grėsme" jos informacijos saugumui
  Nausėda ketina siekti papildomų sankcijų įvedimo Rusijai
  Tegai:
  Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), Seimas

  Svarbiausios temos